استخدام بیش از 500 نفر در گیلان

۱۴۰۲/۰۳/۰۴ ۲۰:۵۹ چاپ کد خبر: 183906
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تأمین نیروی انسانی در آزمون استخدامی پیش رو خبر داد و گفت: در مرحله نخست استخدام وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان مجوز ۵۰۳ نفر را اخذ کرده و تا شهریورماه امسال وارد ...

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز به منظور بررسی میدانی و رفع نقایص موجود در نظام سلامت، در مراکز بهداشتی، درمانی و پروژه های عمرانی سلامت محور در دست احداث شهرستان شفت حضور یافت.

محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به نبود توازن بین نیروی انسانی و ضریب اشغال تخت در بیمارستان امام رضا (ع) شفت اظهار کرد: با توجه به پایین بود ضریب اشغال تخت در بیمارستان امام رضا (ع) بایستی در پی ایجاد توازن در این خصوص باشیم.

وی صرفه جویی را یکی از راهبردهای اسلامی شدن دانشگاه ها دانست و افزود: بسیاری از خدمات سلامت محور به مردم برای دولت بسیار گران تمام می شود در حالیکه باید برخی از آن ها ازجمله، ادامه فعالیت تعدادی از داروخانه ها به جهت ارتقای کمی و کیفی، به بخش خصوصی واگذار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تخصیص یک آمبولانس به شفت خبر داد و گفت: مصمم هستیم در بیمارستان هایی که به دلیل کمبود تجهیزات تشخیصی، امکان ارائه خدمات درمانی بهنگام وجود ندارد، با توسعه ناوگان اورژانس، بیمار سریعاً به مرکز درمانی پیشرفته اعزام شود.

آشوبی با اشاره به راهکاری جهت استقرار پزشکان متخصص در شهرستان کم برخوردار شفت بیان کرد: ما به هر پزشک متخصص طرحی که در شفت ارائه خدمت کند مجوز دایر کردن مطب نیز خواهیم داد.

وی با مغتنم دانستن فرصتی که دولت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بهره مندی از ظرفیت مولدسازی قرار داده است، گفت: مرکز جامع خدمات سلامت شهری احمدسرگوراب و شفت با استفاده از این فرصت ارزشمند نوسازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از تأمین نیروی انسانی در آزمون استخدامی پیش رو خبر داد و افزود: در مرحله نخست استخدام وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان مجوز ۵۰۳ نفر را اخذ کرده و تا شهریورماه امسال وارد چرخه سلامت استان خواهند شد.

آشوبی با حائز اهمیت برشمردن قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده تصریح کرد: یکی از حوزه های نیازمند توجه بیشتر در نظام شبکه بهداشت و درمان شفت ترویج و ترغیب هرچه بیشتر ماماها و بهورزان به مقوله جمعیت و فرزند آوری است و باید در این حوزه همه بسیج شوند.

وی با اشاره به فرصت پنج ساله گیلان در جوان سازی جمعیت بیان کرد: اگر وضعیت کنونی رشد جمعیت در استان دنبال شود طی ۵۰ سال آینده هیچ گیلکی در استان وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فرسودگی ستاد شبکه بهداشت و درمان شفت، ازنظر موافق و دستور نوسازی ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان شفت خبر داد.

آشوبی با اشاره به تحمیل هزینه گزاف سالمندی به نظام سلامت گفت: حدود ۷۰ درصد منابع کل نظام سلامت استان صرف مراقبت و درمان حمایت سالمندی گیلان می شود.

نماینده مردم شهرستان های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به کمتر توسعه یافتگی شفت در لیست ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور اظهار کرد: این شهرستان در اغلب شاخص ها به ویژه در بخش سلامت با مشکلات و چالش های عدیده روبرو است.

خلیل بهروزی فر با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در راستای ارتقای سلامت شهرستان شفت افزود: شفت انتظار بیشتری برای مساعدت در بخش بهداشت و درمان دارد.

نماینده مردم شهرستان های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روحیه جهادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مشکلات و چالش های بهداشتی و درمانی شهرستان شفت باید با همین روحیه جهادی موجود حل و رفع شود.

بهروزی فر با اشاره به بخشی از کمبودها در بیمارستان امام رضا (ع) شفت بیان کرد: این بیمارستان به شدت نیازمند پزشک متخصص و تجهیزات پیشرفته است.

وی همچنین بر لزوم شبانه روزی شدن مرکز جامع خدمات سلامت شهر احمدسرگوراب و نوسازی ستاد شبکه بهداشت و درمان شفت تأکید کرد.

مهدی نقوی فرماندار شهرستان شفت نیز در این نشست با تقدیر از حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شفت اظهار کرد: شهرستان شفت علیرغم محرومیت در نظام سلامت، ظرفیت های بسیار خوبی دارد که لازم به حمایت ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

گفتنی است در ابتدای این نشست گزارشی از آخرین وضعیت نظام سلامت شهرستان شفت توسط مهدی سلیمانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شفت و همچنین پیرامون توانمندی و مشکلات بیمارستان امام رضا علیه السلام شفت گزارشی توسط مدرسی – رئیس بیمارستان شفت ارائه و چالش ها و راهکارهای برون رفت آن ها نیز مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان