در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

شکرانه برداشت توت فرنگی در سی دشت

۱۴۰۲/۰۳/۰۴ ۱۵:۴۰ کد خبر: 183907
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان، قدیمی ترین سکونتگاه تاریخ گذاری شده بشر با ۲۳۰ هزار سال قدمت بین روستاهای رشی و سی دشت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودبار، ولی جهانی در هفتمین جشنواره شکرانه برداشت توت فرنگی در روستای سی دشت بخش رحمت آباد و بلوکات با اشاره به قدمت کشت توت فرنگی در رودبار اظهار کرد: قدیمی ترین سکونتگاه تاریخ گذاری شده بشر با ۲۳۰ هزار سال قدمت بین روستاهای رشی و سی دشت قرار دارد.

وی با اشاره به گردشگری بودن منطقه سی دشت گفت: از قدیم الایام توت فرنگی خودرو در این منطقه وجود داشت، همچنین جام های به دست آمده در عصر آهن و دوره های اشکانیان در رودبار نشان می دهد مردم هزار و  ۷۰۰ سال قبل نیز در سی دشت توت فرنگی برداشت می کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان هدف از برگزاری جشنواره توت فرنگی را رونق گردشگری و اقتصاد منطقه دانست و بیان کرد: جشنواره توت فرنگی ارگانیک که مختص رودبار است در اقتصاد منطقه تأثیرگذار بوده است.

طهمورث عموپور، فرماندار شهرستان رودبار نیز در این مراسم اظهار کرد: مردم روستای سی دشت در ۳۲ هکتار از زمین های کشاورزی توت فرنگی کشت می کنند و به شکرانه برداشت محصول جشنواره برگزار می کنند.

به گفته عموپور، سی دشت روستای نمونه هدف گردشگری است و یکی از مشکلات این روستا و روستاهای اطراف راه دسترسی بود که با اختصاص اعتبار سه کیلومتر امسال آسفالت شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان