ضرورت توجه به معنویت در ساخت مساجد

۱۴۰۲/۰۳/۰۴ ۱۵:۳۰ چاپ کد خبر: 183908
استاندار گیلان با تأکید بر توجه به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه و به ویژه نسل جدید گفت: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امام زادگان(ع) فضای معنوی بر فضای مادی باید غالب شده و به گسترش فرهنگ قرآن توجه شود و این ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در مراسم همایش تجلیل از خیران، خادمان، اعضای هیات امنا و امامان برتر جماعت بقاع متبرکه گیلان در حرم فاطمه اخری(س) با بیان اینکه نیاکان و گذشتگان ما غرق در ولایت و پذیرای دین مبین اسلام بودند، اظهار کرد: مردم ایران از گذشته تاکنون با اسلام و اهل بیت(ع) پیمان قلبی داشته و همواره در راه دفاع از دین و انقلاب از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی با اشاره به نقش بقاع متبرکه و امام زادگان در خنثی سازی بسیاری از توطئه های دشمن گفت: وجود هر بقعه و زیارتگاه در ایران و گیلان نشان از تاریخ غنی  و فرهنگ اسلامی و مهمان نوازی مردم ایران  است.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به افزایش روحیه معنویت در جامعه بیان کرد: مردم ما در بحران های مختلف به ائمه اطهار و معصومین متوسل شده و یک آرامش قلبی خاصی با حضور در حرم اهل بیت(ع) و امام زادگان پیدا می کنند که این امر حاکی از پیوند عمیق قلبی میان مردم و اهل بیت(ع) است.

عباسی یکی از اهداف دشمن را ایجاد شبهه دینی در خصوص دین مبین اسلام دانست و تصریح کرد: استکبار سعی دارد با ایجاد شبهه های دینی مردم را از مسیر اسلام دور کند، ولی وجود بقاع متبرکه در  ایران و وجود امام هشتم و خانم حضرت معصومه (س) در کشور و همچنین بصیرت و دین داری مردم مانع از امجام این مهم شده است.

وی با بیان اینکه خدمت به ائمه اطهار و امامزادگان توفیقی بزرگ از سوی خدای متعال برای خادمان این اماکن مقدسه است، گفت: شهدا مسیر را برای زندگی و آینده هموار کردند و این از برکات قرآن اسلام و ارزش های دینی ما است، لذا باید به وصیت شهدا که خادمی اهل بیت(ع) را برای خود آرزو می پنداشتند توجه ویژه کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان  با اشاره به نقش مردم در اشاعه فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در جامعه افزود: حضور مردم در برنامه های دینی و فرهنگی نشان می دهد که ما می توانیم از طریق امامزادگان فعالیت های فرهنگی عظیم و ارزشمندی داشته باشیم.

به گفته عباسی، بدون شک در جهان کنونی که دشمن به دنبال نفوذ فرهنگی و کمرنگ جلوه دادن فرهنگ دینی در جامعه است، حضور امامزادگان در ایران نقش مهمی در ترویج  فرهنگ قرآن در جامعه دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به تبیین در خصوص امدادهای غیبی رخ داده در عملیات آزادسازی خرمشهر، تصریح کرد: در عملیات بیت المقدس رزمندگان اسلام دلاوری های بسیاری کرده و امدادهای الهی شامل حال جبهه حق شد، از این رو باید این فداکاری ها و تمامی اتفاقات سوم خردادماه سال ۶۱ برای نسل جدید تبیین شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه سرودهایی مثل سلام فرمانده در دنیای فرهنگی یک انقلاب ایجاد کرده است، گفت:  دلیل پرآوازه بودن این سرود، به نورانیت نام مبارک امام زمان (عج) است زیرا این شعر در مقابل تمامی هجمه های دشمن ایستادگی کرده است.

عباسی با اشاره به توجه به گسترش فرهنگ قرآن در جامعه و به ویژه نسل جدید تصریح کرد: در ساخت بقاع متبرکه، مساجد و حرم امام زادگان(ع) فضای معنوی بر فضای مادی باید غالب شده و به گسترش فرهنگ قرآن توجه شود و این از وظایف هئیت امنای مساجد و بقاع متبرکه است.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان