رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه اسلامی باید در خدمت به جامعه ایثار و شهادت پیشگام باشد، گفت: دانشگاه و مسؤول انقلابی باید در ارائه خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر، جهادی وارد میدان شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی عصر امروز در نشست ستاد شاهد و ایثارگر علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست با تأکید بر ضرورت تکریم دانشجویان شاهد و ایثارگر در نظام آموزشی دانشگاه اظهار کرد: کار و تلاش برای ارتقای نظام آموزش به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر باید بدون منت و از روی وظیفه باشد. 

وی با اشاره به حضور خود در دوران دفاع مقدس و با بیان اینکه مدیون خون پاک شهدا است، افزود: از نزدیک شاهد پرپر شدن شهدا در دوران دفاع مقدس بوده ام و امروزه باید دین خود به شهدا را با خدمت در حوزه سلامت ادا کنم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اشتغال به تحصیل بیش از ۵۰۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: فرزندان شهدا و ایثارگران باید از منتسب بودن خود به خانواده شاهد و ایثارگر افتخار کنند و با خوب درس خواندن و تزکیه نفس و کسب موفقیت های علمی در جهت خدمت به مردم بکوشند. 

آشوبی با اشاره به بازنگری و تغییر در تاریخ اعلام رسمی شیوع پاندمی کرونا در ایران از دوم اسفندماه به سی ام بهمن ماه ۱۳۹۸ افزود: با اصلاح این تاریخ بسیاری از جان باختگان کرونا به خیل شهدای مدافع سلامت در عرصه خدمت خواهند پیوست. 

وی با اذعان به اینکه همه ما مکلف به ارائه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگر هستیم، بیان کرد: غفلت در برابر حقوق شهدا و ایثارگران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باید برای حل و رفع مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر، بی وقفه تلاش کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه شهدا به ویژه شهدای عرصه سلامت در خدمت به مردم جان خود را فدا کردند، گفت: اکنون نوبت ما مسؤولان است که برای خدمت به جامعه، دفاع از حقوق مردم و ذینفعان سلامت و همچنین در رفع مسائل و دغدغه های خانواده های شهدا و ایثارگران، پیشتازی کرده و بکوشیم.

آشوبی با بیان اینکه دانشگاه اسلامی باید در خدمت به جامعه ایثار و شهادت پیشگام باشد، افزود: دانشگاه و مسؤول انقلابی باید در ارائه خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر، جهادی وارد میدان شود.

وی همچنین نپذیرفتن بیمار منتسب به خانواده شهید و ایثارگر را به بهانه عدم تمدید بیمه و یا سقف پذیرش، قابل قبول ندانست و از همه مسؤولان نظام سلامت استان خواست تا در تأمین و تهیه داروی خانواده شهدا به ویژه مادران و پدران شهدا، مسؤولانه و متعهدانه بشتابند و در خدمت به آن ها از یکدیگر سبقت بگیرند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این نشست با اشاره به حمایت تحصیلی بنیاد شهید از دانشجویان شاهد و ایثارگر اظهار کرد: بنیاد شهید گیلان، آماده حمایت مالی و معنوی دانشجویان شاهد و ایثارگر به جهت تقویت بنیه علمی آن ها است. 

محمدرضا داوطلب با تقدیر از پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به جهت تصویب تاریخ وقوع بحران کرونا از تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ و لحاظ شدن تاریخ شهادت مدافعان سلامت پس ازآن افزود: با این پیگیری، تعدادی از پرونده های احراز شهادت کادر درمان در استان گیلان و کشور حل می شود. 

وی همچنین از ادامه پیگیری مستمر این بنیاد به جهت پرداخت بدهی ها و مطالبات به نظام سلامت استان گیلان خبر داد. 

به گزارش فارس، در استان گیلان مجموعاً ۲ هزار و ۵۱۶ دانشجو شاهد و ایثارگر مشغول به تحصیل هستند که حدود ۲۱ درصد آن ها معادل ۵۳۳ نفر در دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به فراگیری علوم پزشکی هستند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان