ساعت هوشمند سامسونگ یکی از محصولات جذاب و پرطرفدار در بازار است. با قابلیت هایی مانند شمارش گام، اطلاع رسانی از تماس ها و پیام ها، مانیتورینگ فعالیت های بدنی و ... ، ساعت هوشمند سامسونگ به شما کمک می کند تا به سادگی اطلاعات لازم را در دسترس داشته باشید.  

ساعت هایی مانند: گلکسی واچ 4، گلکسی واچ 5 پرو و... که جزو بهترین ساعت های هوشمند سامسونگ می باشند که البته به سبب قیمت این ساعت های هوشمند نمی توان آنها را در دسته بهترین ساعت هوشمند ارزان قرار داد، می توانید به راحتی تنظیمات اولیه مربوط به آنها را انجام دهید.

در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ساعت هوشمند سامسونگ را به راحتی تنظیم کنید.

روش های تنظیم ساعت هوشمند سامسونگ

فعال کردن ساعت هوشمند سامسونگ : 

در این مرحله شما نیاز دارید تا ساعت هوشمند سامسونگ خود را روشن کنید. برای این کار، دکمه پاور (Power) را نگه دارید تا ساعت روشن شود. با این کار، صفحه ساعت هوشمند سامسونگ نمایش داده می‌ شود و شما می‌ توانید به منوی اصلی دسترسی پیدا کنید.

تنظیم زبان : 

در این قسمت شما می‌ توانید زبان ساعت هوشمند سامسونگ خود را تنظیم کنید. برای این کار، به منوی تنظیمات (Settings) بروید و سپس گزینه (General) را انتخاب کنید. در اینجا، بر روی گزینه "زبان و حالت ورودی" (Language and input) بزنید و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیم ساعت : 

در منوی "تنظیمات"، گزینه "ساعت" را پیدا کرده و آن را لمس کنید. در این قسمت، شما می‌ توانید فرمت ساعت را تغییر دهید. همچنین، می‌ توانید ساعت جهانی را تنظیم کنید و به صورت خودکار زمان را تنظیم کنید.

تنظیم تقویم : 

در پاسخ به اینکه چگونه ساعت هوشمند سامسونگ را تنظیم کنیم؟ در بخش تقویم، می‌ توانید تقویم خود را با ساعت هوشمند سامسونگ خود همگام کنید. برای این کار، به منوی "تنظیمات" بروید و گزینه "تقویم" را انتخاب کنید. سپس تقویم Google خود را با ساعت هوشمند سامسونگ تنظیم کنید.

تنظیم اعلان ها : 

در این مرحله شما می‌ توانید تنظیمات اعلان‌ ها و پیام‌ های خود را تغییر دهید. برای این کار، به منوی "تنظیمات" بروید و گزینه "اعلان ها" را انتخاب کنید. سپس می‌توانید نوع اعلان‌ های دریافتی خود را تنظیم کنید.

تنظیم برنامه ها : 

در این قسمت شما می‌ توانید برنامه‌ های دلخواه خود را روی ساعت هوشمند سامسونگ‌ تان نصب کنید. برای این کار، به منوی Galaxy Apps بروید و برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید. 

می‌ توانید از برنامه‌ هایی مانند Spotify، Uber، Strava و غیره استفاده کنید. بعد از نصب برنامه، آن را باز کنید و تنظیمات مربوط به آن را در ساعت خود پیکربندی کنید.

ثبت اکانت ایمیل :

برای اینکه در بخش ثبت اکانت ایمیل بدانیم که چگونه ساعت هوشمند سامسونگ را تنظیم کنیم؟ باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. از منوی ساعت به بخش تنظیمات بروید.
  2. در بخش تنظیمات، گزینه "اکانت" را انتخاب کنید.
  3. در صفحه باز شده، گزینه "افزودن اکانت" را انتخاب کنید.
  4. سپس گزینه "ایمیل" را انتخاب کنید.
  5. در این مرحله، می‌ توانید اطلاعات حساب ایمیل خود را وارد کنید، مانند نام کاربری و رمزعبور.
  6. پس از وارد کردن اطلاعات حساب ایمیل، گزینه "تأیید" را انتخاب کنید.

پس از این مراحل، حساب ایمیل شما با ساعت هوشمند سامسونگ شما همگام شده و شما می‌ توانید از این حساب برای دریافت اعلان‌ های ایمیل، تماس‌ های ورودی و پیام‌ های متنی استفاده کنید.

روش های شارژ :

ساعت هوشمند سامسونگ به چندین روش مختلف شارژ می‌ شود که این روش ها عبارتند از:

شارژ کردن با استفاده از شارژر  : 

در این روش، باید از شارژر مربوط به ساعت هوشمند سامسونگ استفاده کنید و آن را به یک پورت USB مناسب متصل کنید. سپس ساعت را به شارژر وصل کرده و صبر کنید تا ساعت به طور کامل شارژ شود.

شارژ کردن با استفاده از شارژر بی سیم : 

برخی مدل‌ های ساعت هوشمند سامسونگ از فناوری شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می‌کنند. در این صورت، باید ساعت را روی یک شارژر بی سیم قرار داده و صبر کنید تا ساعت شارژ شود.

شارژ کردن با استفاده از باتری خورشیدی : 

برخی مدل‌ های ساعت هوشمند سامسونگ دارای باتری خورشیدی هستند که به شما اجازه می‌ دهد با استفاده از نور خورشید، ساعت را شارژ کنید. در این روش، باید ساعت را در معرض نور خورشید قرار داده و صبر کنید تا شارژ شود.

شارژ کردن با استفاده از پایه شارژ : 

برخی مدل‌ های ساعت هوشمند سامسونگ از پایه شارژ پشتیبانی می‌ کنند که به شما اجازه می‌ دهد ساعت را بر روی پایه شارژ قرار داده و شارژ کنید. در این روش، پایه شارژ شامل یک شارژر بدون سیم است که ساعت را به طور بی‌سیم شارژ می‌ کند.

فعالسازی حالت SOS :

حالت SOS یک ویژگی مهم در ساعت هوشمند سامسونگ است که در شرایط اضطراری به شما کمک می‌ کند تا به راحتی با دیگران تماس بگیرید. برای فعال کردن حالت SOS در ساعت هوشمند سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید:

از منوی ساعت به بخش تنظیمات بروید.

در بخش تنظیمات، گزینه "حالت SOS" را انتخاب کنید.

در این صفحه، می‌ توانید اطلاعات اضطراری خود را وارد کنید، مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، اطلاعات بیماری و غیره.

سپس گزینه "ذخیره" را فشار دهید.

حالا برای استفاده از حالت SOS، می‌توانید با فشار دادن دکمه پاور ساعت سه بار سریع پشت هم، حالت SOS را فعال کنید.

پس از فعال شدن حالت SOS، ساعت هوشمند سامسونگ شما به صورت خودکار با شماره اضطراری که در بخش تنظیمات وارد کرده‌اید، تماس می‌ گیرد و پیام‌ های اضطراری شما را ارسال می‌ کند. 

تنظیمات دیگر :

در منوی تنظیمات، شما می توانید بسیاری از تنظیمات دیگر را نیز تغییر دهید، از جمله تنظیمات شبکه، بلوتوث، Wi-Fi و غیره.

جمع بندی

خب حالا که پی بردید چگونه ساعت هوشمند سامسونگ را تنظیم کنیم؟ می توانید ساعت هوشمند سامسونگ خود را به دلخواه خود تنظیم کنید. این مراحل بسیار آسان هستند و شما نیازی به داشتن تجربه یا دانش فنی خاصی ندارید. با انجام این مراحل، شما همیشه به دنبال تنظیمات جدید برای بهره بردن از ساعت هوشمند خود نخواهید بود.

همچنین، در نظر داشته باشید که بهتر است به طور منظم ساعت هوشمند سامسونگ خود را به روز رسانی کنید. برای این کار، به منوی تنظیمات بروید و گزینه "درباره" (About) را انتخاب کنید و سپس گزینه "بروزرسانی نرم افزار" (Software Update) را انتخاب کنید. در صورتی که نسخه جدیدی از نرم افزار موجود است، ساعت هوشمند شما به روز رسانی خواهد شد.

در نهایت، با توجه به قابلیت های بی نظیر ساعت هوشمند سامسونگ، شما می توانید از آن به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. با دنبال کردن این مراحل ساده، شما می توانید برای خود یک ساعت هوشمند قابل اطمینان و دوست‌داشتنی راه‌ اندازی کنید.

برای مطالعه مطالب بیشتر در خصوص بهترین ساعت های هوشمند حال حاضر می توانید مطالب سایت تکنومس را دنبال نمایید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان