مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از اعلام "وضعیت زرد هواشناسی" مبنی بر فعالیت دو سامانه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نهم و دهم خرداد ماه خبر داد؛ بنابر این اعلام، باید منتظر رگبار باران و رعدوبرق و در ...

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نهم و دهم خرداد ماه خبر داد و گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته توسط کارشناسان هواشناسی باید منتظر رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ و وزش باد شدید موقت باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران به ساکنین نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات توصیه کرد؛ بر اساس هشدار هواشناسی به هنگام فعالیت سامانه بارشی نسبت به تردد در جاده ها احتیاط لازم را داشته باشند.

وی گفت: تاکید مدیریت بحران همواره بر استحکام بخشی به سازه های موقت، سبک و ناپایدار است چرا که در صورت عدم استحکام کافی شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود.

یزدی مهر اجتناب از صعود به ارتفاعات و کار در مناطق مرتفع را نیز مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: کوهنوردان آماتور و حرفه ای و افرادی که در ارتفاع کار می کنند هوشیار باشند و از این عمل طی دو دوز آینده به طور جدی خودداری کنند.

وضعیت هوای تهران 1402/03/5؛ تنفس هوای "قابل قبول" در آخرین روز هفته

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق گزارش هواشناسی سامانه فعال دوم نیز وزش باد شدید،گاهی خیلی شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و گردوغبار انتقالی را در بعضی ساعات با احتمال تندباد لحظه ای به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از شهروندان استان تهران به ویژه مرکز و نیمه جنوبی میخواهیم ضمن رعایت نکات ایمنی فعالیت سامانه های پیش بینی شده در صورت داشتن بیماری زمینه ای و سالمند بودن در محیط باز قرار نگیرند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری تهران

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان