برنج گیلان مانند کیوی برندسازی شود

۱۴۰۲/۰۳/۱۱ ۱۸:۰۵ چاپ کد خبر: 184117
استاندار گیلان با اشاره به نقش برندسازی محصول برنج در کشور و به ویژه استان گیلان گفت: در خصوص برنج باید اقداماتی به مانند آنچه در خصوص کیوی انجام شد کار برندسازی را انجام دهیم تا مشخص شود که آن محصول برنج ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی ظهر امروز در دیدار با علیرضا مهاجر، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با بیان اینکه گیلان یکی از مهمترین استان های کشور در حوزه تامین امنیت غذایی کشور است، اظهار کرد: برنج تولید شده در گیلان یکی از مرغوب ترین محصولات کشاورزی در سطح کشور است ولی همواره در این خصوص به ویژه در فصل کشت با مشکلاتی مواجه بودیم. 

وی با اشاره به نقش موسسه تحقیقات برنج در کشت انواع ارقام جدید و پرمحصول برنج در گیلان گفت: در بخش برنج واقعیت این است که ما باید وضعیت تحولی را توسط مؤسسه تحقیقات برنج مشاهده کرده و این امر برای مردم ملموس باشد. 

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به تولید ارقام پرمحصول برنج و مقاوم در برابر کم آبی و آفات بیان کرد: یکی از وظایف مؤسسه تحقیقات برنج تولید ارقام جدید برنج مقاوم در برابر کم آبی و آفات است ولی ارقامی که اکنون در حال کشت است همان ارقام گذشته می باشد.

عباسی با بیان اینکه قیمت و نوع برنج تولید شده در گیلان و مازندران بسیار متفاوت است، افزود: باید مسؤولان جهاد کشاورزی و مؤسسه تحقیقات برنج جلسات متعددی را برگزار کنند و علت این تفاوت مشخص و سپس راهکارهای لازم اتخاذ شود. 

وی با اشاره به محدودیت اراضی شالیزاری در گیلان برای کشت نوین محصولات کشاورزی تصریح کرد: الگوی کشت نوین باید در مزارع گیلان انجام شود ولی به دلیل محدودیت های زمین تاکنون در کشت نوین در گیلان آن طور که باید عمل نشده لذا باید تصمیماتی فوری در این خصوص اتخاذ شود. 

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از دلایل عدم تمایل شالیکاران به کشت دوم را نگرانی بابت عدم به موقع خرید تضمینی محصولات کشاورزی دانست و گفت: باید شالیکاران را به کشت دوم محصولات کشاورزی ترغیب کرد ولی در گذشته محصول کشاورز به دلیل سرمای زودرس از بین رفته و دولت های گذشته به کمک آنان نیامد ولی دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای به این مسئله دارد. 

عباسی با تاکید بر حمایت دولت سیزدهم از شالیکاران در هنگام برداشت و قیمت گذاری برنج بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ برنج به طور نجومی افزایش پیدا کرد و در سال گذشته نیز به دلیل قمیت گذاری نامناسب، برنج در دست کشاورز ماند، لذا دولت سیزدهم و وزارت جهاد کشاورزی باید طوری برنج را قیمت گذاری کنند که منافع مصرف کننده و شالیکار تامین شود. 

به گفته وی، برای تعیین قیمت خرید تضمینی برنج از کشاورز باید ابتدا میزان نیاز کشور به واردات برنج مشخص شود لذا دولت سیزدهم در این خصوص برنامه ویژه ای در دستور کار دارد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه در بخش واردات برنج در سال گذشته هماهنگی لازم انجام نشده است، افزود: در سال گذشته و در هنگام واردات برنج ، عدم هماهنگی میان دستگاه ها سبب شد تا کشاورز متضرر شده و برنج خود را پایین تر از قیمت موجود در بازار بفروشد. 

عباسی با اشاره به نقش برندسازی محصول برنج در کشور و به ویژه استان گیلان گفت: در خصوص برنج باید اقداماتی به مانند آنچه در خصوص کیوی انجام شد کار برندسازی را انجام دهیم تا مشخص شود که آن محصول برنج برای کدوم منطقه از استان است. 

وی با ابراز نگرانی از افزایش هزینه کشت برنج در گیلان تصریح کرد: امروز کشاورز دلگرم نبوده و نگران خرید محصول خود با قیمت مناسب است زیرا امروز هزینه هر روز کارگر برای انجام فرآیند نشاء و برداشت برنج چیزی حدود یک میلیون تومان می باشد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان