رئیس سازمان اورژانس کشور در نامه ای خطاب به دادستان کل کشور خواستار پیگیری قضایی ضرب وشتم نیروهای اورژانس شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، در پی ضرب و شتم سه تن از نیروهای عملیاتی اورژانس کشور طی هفته گذشته، رئیس سازمان اورژانس کشور خواستار رسیدگی فوری مقامات قضایی شد.

جعفر میعادفر در واکنش به افزایش موارد ضرب و شتم تکنسین های اورژانس در حین خدمت رسانی، با ارسال نامه ای به دادستانی کل کشور خواستار پیگیری قضایی به منظور رسیدگی فوری به این پرونده ها شد.

متن نامه به این شرح است:

حجت السلام و المسلمین جناب آقای محمدجعفر منتظری

دادستان محترم کل کشور

همانطور که مستحضر هستید خدمات اورژانس 115 فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی یکی از حیاتی ترین و حساس ترین خدمات در نظام سلامت کشور است که در اقصی نقاط کشور و به صورت کاملاً رایگان در اختیار آحاد مردم است. سازمان اورژانس کشور این افتخار را دارد با دارا بودن بیش از 3 هزار و 180 پایگاه در سطح شهرها، جاده ها و روستاها بیش از 5 میلیون مأموریت را در سال به انجام برساند و جان های بسیاری را از خطر مرگ و معلولیت رهایی بخشد و برای انجام این خدمت بزرگ از 26 هزار نفر کادر تخصصی در حوزه فوریت های پزشکی بهره می برد.

ضرب و شتم نیروی اورژانس تهران به دلیل پلاک نداشتن آمبولانس!

در این راه پرمخاطره تاکنون تعداد زیادی از نیروهای اورژانس جان خود را از دست داده و یا دچار معلولیت گشته اند. با توجه به اینکه منابع انسانی از ارزشمندترین ارکان هر سازمان است می بایست مورد حمایت حاکمیت قرار گیرد تا انجام خدمات توسط این زحمتکشان و خادمان مردم با کیفیت هر چه تمام تر قابلیت اجرا پیدا کند اما متاسفانه همکاران اینجانب به صورت روز افزونی مورد تهاجم کلامی و فیزیکی برخی از مردم و همراهان بیمار در صحنه حوادث قرار می گیرند. به طوری که در چند ماه اخیر تعدادی از همکاران بر اثر ضرب و جرح در حین خدمت رسانی دچار جراحت و در بیمارستان بستری شده اند و بیم آن می رود که ادامه این روند باعث اختلال در خدمات فوریتی به مردم و استنکاف پرسنل از انجام خدمت به دلیل خطر جانی گردد.

لذا از جنابعالی دعوت می گردد ضمن بازدید از این سازمان و ملاحظه روند خدمت رسانی به شهروندان عزیز و آشنایی با چالش های ارائه خدمات فوریت پزشکی، دستور فرمایید محاکم و ضابطین قضایی در حمایت از پرسنل اورژانس به عنوان سفیران سلامت و برخورد با متخلفان اقدامات لازم را پیش بینی کنند.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان