حکم قطعی جزیره استخر لاهیجان صادر شد

۱۴۰۲/۰۳/۳۱ ۱۶:۱۱ چاپ کد خبر: 184723
شهردار لاهیجان از صدور حکم قطعی جزیره استخر لاهیجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا زنده دل امروز در جلسه شورای اسلامی شهر لاهیجان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای بازپسگیری جزیره لاهیجان اظهار کرد: در هفته گذشته حکم قطعی جزیره استخر لاهیجان صادر شد.

به گفته شهردار لاهیجان، با پرداخت ۶ میلیارد تومان برای یک دانگ باقیمانده سرقفلی در روزهای آینده جزیره استخر رسماً به شهرداری واگذار می شود. 

وی با قدردانی از همکاری دادستان و رئیس دادگستری شهرستان لاهیجان بیان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر همواره دغدغه حل این مسأله را داشتند و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده یک دانگ باقیمانده جزیره پس گرفته شد.

 وی با تأکید بر اینکه  و این مهم با حمایت اعضای شورای شهر و مسئولان شهرستان اتفاق افتاد، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی شاهد ارتقای خدمات دهی به شهروندان و مسافران در جزیره استخر باشیم.

گفتنی است در سال 1376 در قراردادی غیرطبیعی، سرقفلی یکی از نمادهای شهر لاهیجان که قدیمی ها آن را به نام "میان پشته" و جوان ترها با "جزیره" می شناسند، به قیمت ثبت شده 10 میلیون ریال و کرایه ماهانه 250 هزار ریال توسط شهرداری وقت لاهیجان (میرشمس الدین پورباقر) به فروش رسید. ابهامات زیادی درخصوص نحوه فروش این جزیره زیبا که در استخر لاهیجان واقع است، وجود دارد؛ اینکه در ادوار مختلف شورای شهر لاهیجان با این موضوع مخالفت و حتی برخورد قانونی شده است که نتیجه ای نداده و راه ورودی این مجموعه همچنان بسته بود.

در نهایت جزیره استخر لاهیجان، پس از دعوت شهردار وقت لاهیجان(رضا زنده دل) از رییس کل دادگستری گیلان برای بازدید از جزیره و بررسی پرونده حقوقی این مجموعه، در کمتر از ۲۴ ساعت دستور بازگشایی جزیره توسط دادستان لاهیجان صادر شد.

ابراهیم انصاری، دادستان عمومی و انقلاب لاهیجان  با صدور دستوری خطاب به شهردار لاهیجان،  بازگشایی جزیره را اعلام کرد.

پایان پیام/3389

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان