نماینده عالی دولت در گیلان از شناسایی ۳۰۰ نقطه خطر آفرین در سواحل گیلان خبر داد و گفت: با بررسی های به عمل آمده تاکنون در ۱۰ شهرستان این استان ۳۰۰ نقطه خطرآفرین و شنا ممنوع و همچنین ۳۰ طرح سالمسازی دریا ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در جشنواره و مراسم نمادین آغاز فعالیت طرح های سالمسازی دریا با بیان اینکه هرساله تعداد قابل توجه ای مسافر به سواحل این استان سفر می کنند، اظهار کرد: در گیلان سواحل بسیار زیادی با ویژگی های قابل توجه وجود دارد که اگر بتوان از این ظرفیت به خوبی بهره مند شد بسیار در عرصه های مختلف به توسعه استان کمک می کند. 

وی با تاکید بر نقش سرمایه گذار در توسعه سواحل استان گفت: باید در گیلان برای سرمایه گذاران در هر حوزه ای فرش قرمز پهن کنیم و سرمایه گذاران فعال در حوزه سواحل هم باید از بومیان این استان برای ایجاد اشتغال استفاده کنند. 

استاندار گیلان با اشاره به وجود ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در این استان افزود: بخشی از سواحل موجود در گیلان در مناطق شهری و بخشی دیگر در مناطق روستایی قرار دارد و به این منظور فرمانداران مکلف به برگزاری جلسات با سرمایه گذاران حوزه سواحل هستند. 

عباسی با اشاره به اجرایی شدن طرح سالمسازی دریا در این استان بیان کرد: باید فرمانداران مناطق ساحلی که سالمسازی شده را برای گردشگران بومی و غیربومی معرفی کنند تا دیگر شاهد غرق شدن هموطنانمان در سواحل نباشیم. 

وی از شناسایی ۳۰۰ نقطه خطر آفرین در سواحل گیلان خبر داد و گفت: با بررسی های به عمل آمده تاکنون در ۱۰ شهرستان این استان ۳۰۰ نقطه خطرآفرین و شنا ممنوع و همچنین ۳۰ طرح سالمسازی دریا شناسایی شده است. 

نماینده عالی دولت در گیلان، مردم این استان را مردمی ولایتمدار و دیندار برشمرد و تصریح کرد: مسافران و گردشگران باید در سواحل استان تمامی شئونات اسلامی و فرهنگی را رعایت کنند و در همین راستا دستوراتی به متولیان امر داده شده است. 

عباسی با بیان اینکه احداث بازارچه های محلی در سواحل گیلان باید مورد توجه فرمانداران قرار گیرد، افزود: در این بازارچه ها می توان انواع محصولات کشاورزی و صنایع دستی را به نمایش گذاشت و برای بومیان اشتغال ایجاد شود، لذا باید مناطقی در سواحل استان در این خصوص شناسایی شود. 

وی با تاکید بر استفاده بهینه از طرح آزادسازی سواحل در گیلان به منظور ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری بخش خصوصی بیان کرد: آزادسازی سواحل به معنای رهاسازی نبوده و متولیان امر به ویژه فرمانداران و منابع طبیعی باید حریم ازاد شده را با نظارت کامل در اختیار بخش خصوصی قرار دهند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان