رشت- مدیر بهره برداری و نگهداری از سد و شبکه شرکت آب منطقه ای گیلان از اجرای چهارمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی این استان از امروز شنبه سوم تیر ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی میرزایی با اعلام این خبر گفت: آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی شامل شهرهای رشت، خمام و بخش های سنگر، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء از امروز شنبه سوم تیر ماه آغاز و برای مدت هشت روز ادامه خواهد داشت و سپس از روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه به مدت چهار روز در این کانال قطع آب را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: آب کانال راست سد سنگر مربوط به اراضی شالیزارهای شرق گیلان شامل شهرهای سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه و کیاشهر نیز همزمان بر اساس برنامه نوبت بندی آب کشاورزی از صبح امروز شنبه سوم تیر ماه برای مدت ۴ روز قطع و پس از آن از روز چهارشنبه هفتم تیر ماه برای مدت ۸ روز وصل خواهد شد.

میرزایی با تأکید بر همکاری کشاورزان با آبسواران در توزیع عادلانه آب در سطح شالیزارهای استان گفت: شالیکاران بالادستی به اندازه نیاز آبی مزرعه از آب استفاده نمایند تا آب برای همه شالیزارها به صورت عادلانه توزیع گردد و همچنین از دستکاری دریچه های تنظیم آب کانال ها و تأسیسات آبی خودداری نمایند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان