در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل پروژه های آبرسانی در روستاهای گیلان گفت: با همکاری آب و فاضلاب گیلان در تلاش برای آبرسانی به ۷۱۱ روستای گیلان و رفع محرومیت زدایی در این حوزه هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، عصر امروز پروژه آبرسانی آب شرب دهستان سمام شامل روستاهای موسی کلایه، ملکوت، سیاه خلک، بویه، کشمش، لرود و مربو با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید. 

فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سپاه و دولت در پروژه های مهم همکاری بسیار خوبی با یکدیگر دارند، اظهار کرد: در بسیاری از پروژه های عمرانی سپاه پاسداران در کنار دولت بوده و با یک وحدت مثال زدنی در حال انجام امور هستند. 

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به لوله گذاری چندین هزار کیلومتری در پروژه آبرسانی دهستان سمام و روستای ملکوت املش گفت: وظیفه لوله گذاری ۲۲ کیلومتری برای آبرسانی به این منطقه بر عهده سپاه قدس گیلان و وظیفه پمپ گذاری و انتقال آب زیر نظر دولت بوده است. 

وی از برگزاری جلسه میان دولت، قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و سپاه برای ساخت منازل محرومین خبر داد و بیان کرد: در این جلسه در تلاشیم تا با همکاری این سه نهاد در حوزه آبخیزداری و به ویژه محرومیت زدایی اقدامات لازم را انجام دهیم. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تکمیل پروژه های آبرسانی در روستاهای گیلان افزود: با همکاری آب و فاضلاب گیلان در تلاش برای آبرسانی به ۷۱۱ روستای ءیلان و رفع محرومیت زدایی در این حوزه هستیم. 

شاخص های توسعه ای در گیلان افزایش یابد
نماینده عالی دولت در گیلان نیز با بیان اینکه توجه به رفع محرومیت یکی از اهداف دولت سیزدهم در کشور است، اظهار کرد: دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای به رفع محرومیت زدایی در کشور داشته و در یک و نیم سال گذشته از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نکرده و همواره حامی محرومین بوده است. 

اسدالله عباسی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم و سپاه قدس گیلان در حل مشکلات و رفع محرمیت زدایی در این استان گفت: کار کلنگ زنی این پروژه از سال ۹۶ توسط سپاه قدس گیلان از رودخانه های پایین دست چاکرود زده شده و اکنون شاهد بهره برداری پروژه آبرسانی آب شرب دهستان سمام شامل روستاهای موسی کلایه، ملکوت، سیاه خلک، بویه، کشمش، لرود و مربو هستیم که جای بسیار قدردانی و خوشحالی دارد. 

وی یکی از برنامه های دولت سیزدهم در تکمیل پروژه های عمرانی کددار در گیلان دانست و بیان کرد: در کشور و به ویژه گیلان پروژه های عمرانی کددار وجود دارد که تکمیل هر کدام منجر به توسعه مناطق محروم می شود. 

استاندار گیلان با بیان اینکه برای تکمیل پروژه آبرسانی آب شرب دهستان سمام بیش از ۲۲ کیلومتر آبرسانی شده است، افزود: با تلاش های سپاه قدس گیلان و دولت سیزدهم ۲۲ کیلومتر از این مسیر لوله گذاری شده و کار نصب پمپاژ هم توسط دولت سیزدهم نصب شد.

عباسی با تاکید بر تبیین اقدامات انقلاب اسلامی در رفع محرومیت زدایی در طول ۴۴ سال کشور تصریح کرد: در گذشته برخی از روستاهای دهستان سمام از جمله موسی کلایه و ملکوت فاقد آب، برق، گاز و جاده آسفالت بودند ولی اکنون اکثر نقاط و روستاهای دور افتاده گیلان از نعمت گاز، برق، آب و جاده برخوردار هستند که این امر نشان دهنده محرمیت زدایی در این استان است. 

وی با اشاره به تلاش های انجام شده در خصوص افزایش شاخص های توسعه در روستاهای گیلان گفت: تعمیرات منازل، احداث واحدهای مسکن محرومین، مرمت و بازسازی سالن ورزشی، برق رسانی و ساخت مسجد از جمله اقدامات مهم دولت و سپاه قدس گیلان در دهستان سمام بوده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان