رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مروری از وضعیت کلی تروما در استان گفت: مجوز پژوهشگاه تروما در گیلان به عنوان نخستین استان در این حوزه اخذ و در حال فعالیت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی صبح امروز در آیین افتتاح همایش اورژانس های جراحی، تروما و نقش پاراکلینیک در سالن همایش های دانشکده داروسازی با اشاره به شمار بالای تروما به ویژه تروما جاده ای در گیلان اظهار کرد: گیلان به سبب وجود گردشگاه ها و تفرجگاه و همچنین نزدیکی با پایتخت میزبان شمار بالایی از مسافران و گردشگران است که یکی از پیامدهای منفی آن، تروما جاده ای است. 

وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش، سمینار و گردهمایی های علمی در توسعه و به روزرسانی علم موثر است، افزود: گیلان یکی از استان های پیشرو در برگزاری سمینار و همایش های علمی حوزه سلامت است و اخیرا نیز سمپوزیوم تخصصی ارتقای آموزش پزشکی با محوریت فناوری مصورسازی را با حضور ۲۰۰ شرکت کننده از کشور برگزار کرده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همایش سه روزه اورژانس های جراحی، تروما و نقش پاراکلینیک، مروری از وضعیت کلی تروما است، گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، مجوز پژوهشگاه تروما در گیلان به عنوان نخستین استان در این حوزه اخذ و در حال فعالیت است. 

به گزارش فارس، همایش سه روزه اورژانس های جراحی، تروما و نقش پاراکلینیک از امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن همایش های دانشکده داروسازی رشت آغاز به کار کرده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان