فرآیند برگزاری نخستین رویداد فن چالش صنعت هسته ای با حضور فقهی، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای و حق جوی جوانمردی، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، ...

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، فرآیند برگزاری نخستین رویداد فن چالش صنعت هسته ای در راستای اجرایی کردن بخشی از توافق نامه میان سازمان انرژی اتمی ایران و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

سید امیرحسین فقهی، معاون سازمان انرژی اتمی ایران و رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای نیز در این جلسه به گفت وگو با مسئولان واحدهای فناور مستقر در مرکز رسا پرداخت و ضمن خرسندی از تلاش های انجام شده، توصیه هایی در زمینه روش های سرمایه گذاری ارایه کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همکاری میان سازمان انرژی اتمی ایران و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و برگزاری رویداد فن چالش، گامی مثبت در زمینه رفع نیازهای صنعت هسته ای با کمک ظرفیت شرکت های دانش بنیان محسوب می شود.

در ادامه این نشست، شقایق حق جوی جوانمردی، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز ضمن ابراز خشنودی از حضور دمرکز فناوری و نوآوری رسا، از آمادگی کامل این معاونت و شرکت های دانش بنیان نهاد ریاست جمهوری برای رفع نیازهای صنعت هسته ای خبر داد و بر لزوم توجه به اولویت ها و سطوح آمادگی فناوری در توسعه فناوری های راهبردی تاکید کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگان سه پژوهشکده فیزیک و شتابگرها، کاربرد پرتوها و چرخه سوخت هسته ای؛ چالش های مدنظر خود را برای عرضه در این رویداد معرفی کردند و سپس مهندس بستان منش، رییس مرکز فناوری و نوآوری رسا به معرفی مرکز و واحدهای فناور مستقر در آن، برنامه های توسعه ای و نقش محوری مرکز در تجاری سازی محصولات و خدمات فناورانه و توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری صنعت هسته ای و برگزاری رویدادهای مشابه پرداخت.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد یک کارگروه اجرایی مشترک، برگزاری رویداد را پیش برده و در اسرع وقت کار خود را آغاز کند.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان