طی هفته گذشته ۲۴۳ نفر نیز در حوادث مرتبط با نزاع و درگیری مصدوم شده اند! در هفته گذشته ۴۴ مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با غرق شدگی در محیط های آبی کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آمارهای سازمان اورژانس کشور نشان می دهد که در هفته گذشته (از تاریخ 3 تا 9 تیرماه 1401) تعداد 697 مورد حادثه ویژه در سامانه ثبت حوادث ویژه به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود (27 خرداد لغایت 2 تیر) از جهت تعداد حادثه ثبت شده شاهد رشد 14 درصدی شمار حوادث رخ داده هستیم.

رشد 16 درصدی حوادث ترافیکی طی یک هفته

طی این مدت 250 مورد حادثه ویژه ترافیکی (رشد 16 درصدی نسبت به هفته قبل) و 447 مورد حادثه ویژه غیر ترافیکی (رشد 13 درصدی نسبت به هفته قبل) به ثبت رسیده است و طی این مدت 1979 نفر مصدوم یا بیمار توسط تیم های بهداشتی و درمانی خدمات لازم حوزه سلامت را دریافت کرده اند و 211 نفر به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده اند.

سهم 12 درصدی مصدومان خودکشی از حوادث هفته گذشته

حوادث ترافیکی با 36 درصد بیشترین سهم حوادث ویژه هفته گذشته را به خود اختصاص داده است و پس از آن، نزاع و درگیری با 26 درصد در رتبه دوم حوادث رخ داده قرار گرفته است. 12 درصد حوادث ویژه ثبت شده در هفته گذشته مربوط به مصدومان خودکشی بوده و انواع مسمومیت ها 7 درصد سهم حوادث را به خود اختصاص داده است. غرق شدگی و آتش سوزی نیز در رتبه های بعدی حوادث ثبت شده قرار دارند و هرکدام 6 درصد در حوادث هفته گذشته سهم داشته اند.

افسردگی و اضطراب شایع ترین اختلالات روانی در ایران

ثبت 85 حادثه مرتبط با خودکشی

طی هفته گذشته 85 مورد حادثه مرتبط با خودکشی در ایران به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 17 نفر و فوت 72 نفر شده است که معادل 19 درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده است. به عبارت دیگر، طی هفته گذشته به طور میانگین روزانه 10 نفر در کشور اقدام به خودکشی کرده اند؛ این آمار نسبت به هفته گذشته (27 خرداد تا 2 تیرماه) رشد 33 درصدی را نشان می دهد.

مصدومیت 243 نفر در حوادث مرتبط با نزاع و درگیری

طی هفته گذشته 182 مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با نزاع و درگیری به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 243 نفر و فوت 16 نفر شده است که معادل 41 درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده است.

آمار سازمان اورژانس کشور نشان می دهد که میزان حوادث ناشی از نزاع و درگیری در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل، دو درصد رشد داشته است.

فوت 8 نفر در حوادث آتش سوزی هفته گذشته

در هفته گذشته 40 مورد حادثه مرتبط با آتش سوزی یا انفجار ناشی از نشت گاز در کشور به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 119 نفر و فوت 8 نفر شده است که معادل 9 درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده بوده است.

مرگ 23 نفر بر اثر غرق شدگی طی یک هفته

در هفته گذشته 44 مورد حادثه غیرترافیکی مرتبط با غرق شدگی در محیط های آبی کشور به ثبت رسیده است که منجر به مصدومیت 25 نفر و فوت 23 نفر شده است. سوانح غرق شدگی 10 درصد از سوانح غیرترافیکی ویژه ثبت شده در هفته گذشته را شامل می شود.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان