دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی باید با هدف جذب وارد عمل شوند.

جلال آفاقی 11 تیر در نشست با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی حضور صاحبنظران، اساتید و علما در مجموعه قضایی را قوت قلب دانست و گفت: امید می رود در حوزه پیشگیری با استفاده از ظرفیت اساتید و علما به رسالت خود عمل کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه می تواند از ظرفیت دادستانی به نحو احسن استفاده کند، افزود: ما نیز انتظاراتی از دانشگاه داریم که امید می رود با ارتباط تنگاتنگی که میان این دو مجموعه ایجاد شده، در راستای ارتقای فرهنگی جامعه گام برداریم.

آفاقی توجه به مسائل فرهنگی را جزو دغدغه های اصلی دادستانی عنوان و تصریح کرد: مسئولان و متولیان فرهنگی باید با هدف جذب وارد عمل شوند.

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل سعه صدر و اخلاق مداری را اولویت اصلی دادستانی دانست و گفت: با اربابان جرم و مخلان نظم و امنیت عمومی نیز قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

وی رفتار و برخوردهای مجموعه دانشگاه محقق اردبیلی و دستگاه قضایی استان در ساماندهی اغتشاشات اخیر را بسیار موثر دانست و افزود: مسئولان باید ارتباط با جوانان را تقویت کنند و جلسات اثربخشی را با آنان داشته باشند.

اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۳ هزار دانشجوی داخلی و بیش از ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: دانشگاه محقق اردبیلی و مجموعه دادستانی اردبیل ارتباط تنگاتنگی دارند؛ بطوریکه در اغتشاشات اخیر مجموعه دادگستری استان با صیانت از دانشجویان کمک حال دانشگاه بود.

وی به ضرورت ارتباط تنگاتنگ دانشگاه محقق اردبیلی و مجموعه دادستانی اردبیل تاکید و اظهارامیدواری کرد: با حضور دادستان جدید شاهد گسترش بیش از پیش عدالت در استان اردبیل باشیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ابرازامیدواری کرد: با انجام فعالیت های فرهنگی اثرگذار به مرور شاهد کاهش تعداد پرونده های قضایی در استان و افزایش آسایش و آرامش در استان و کشور باشیم.

محمدرضا مصلح نیا سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به فلسفه عدالت از دیدگاه حضرت علی(ع)، گفت: فلسفه خلافت و مسئولیت حفظ حق است.

وی با بیان اینکه از دستگاه قضایی استان انتظار می رود نقش پدری خود را در قبال دانشگاه ها ایفا نماید تا خروجی آن فرزندان صالح و تربیت شده باشد.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان