وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری این وزارتخانه با حضور در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک، نکاتی را درباره این جشنواره، بودجه تئاتر و حریم مجموعه تئاتر شهر بیان کردند. وزیر ارشاد گفت: به زودی ...

به گزارش ایسنا، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد با همراهی محمود سالاری، معاون هنری این وزارتخانه شامگاه یکشنبه، یازدهم تیرماه با حضور در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «آقا محمد» که از بوشهر در این دوره از جشنواره شرکت دارد، نشستند.

قرار بود اجرای دوم این نمایش ساعت ۲۰ روی صحنه برود اما به دلیل حضور وزیر ارشاد در برنامه ای دیگر در بنیاد ملی بازی های رایانه ای، او دیرتر از زمان مقرر به مجموعه تئاتر شهر رسید و این اثر نمایشی با حدود ۴۰ دقیقه تاخیر روی صحنه رفت.

در حاشیه این دیدار، وزیر ارشاد با اشاره به تامین بودجه لازم و آغاز ساخت و ساماندهی حریم تئاتر شهر، تاکید کرد که برای حمایت از برنامه های تئاتری هیچ محدودیتی نداریم.

او بعد از تماشای نمایش «میرزامحمد» از بوشهر که نوشته عقیل جماعتی و کار قاسم تنگسیرنژاد است، از عوامل برگزاری جشنواره و هنرمندان تشکر کرد و گفت: حضور ما در نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک برای گفتن خداقوت به برگزارکنندگان جشنواره و هنرمندان بود.

وزیر ارشاد با اشاره به موضوع این نمایش که برای تماشاگران بزرگسال اجرا شد، ادامه داد: نمایشی هم که به تماشای آن نشسته بودیم، یکی از داستان های ممتاز تاریخی و روایتی از ایستادگی شیرزنان ایرانی برابر دشمنان بود.

اسماعیلی افزود: خدارا شکر امسال جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک با استقبال خوبی مواجه شده است و امیدواریم این رونق در حوزه تئاتر و بخش های هنری را بیشتر داشته باشیم.

اسماعیلی درباره کمبود بودجه تئاتر گفت: در اولین روزهای مسئولیت بنده در وزارت ارشاد به هنرمندان تئاتر قول دادیم تا مشکلات بودجه رفع شود. با این حال سال گذشته، تئاتر پررونق ترین دوران خودش را سپری کرد و در جشنواره تئاتر فجر ما این استقبال را دیدیم. برنامه اصلی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که از تئاتر به صورت ویژه حمایت شود. به همکاران مان در معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای نمایشی گفتم که هیچ محدودیتی در حمایت از برنامه های تئاتری نداریم چراکه تئاتر نشان دهنده عظمت تاریخی و فرهنگی این کشور است. در این راستا نه تنها تهران بلکه همه شهرستان ها نیز مورد حمایت قرار گرفتند که نمونه بسیار خوب آن برگزاری جشنواره تئاتر منطقه ای بود.

وزیر ارشاد درباره صحبت های دبیر جشنواره عروسکی تهران-مبارک مبنی بر تحقق بودجه این جشنواره، گفت: هادی حجازی فر از هنرمندان خوب تئاتر و سینما و تلویزیون ایران است. ما تلاش مان را کردیم که به وظیفه مان عمل کنیم و امیدواریم همیشه به وعده های مان عمل کنیم و در کنار هنرمندان باشیم.

 ساخت حریم مجموعه تئاتر شهر به زودی آغاز می شود

اسماعیلی همچنین درباره وضعیت حریم مجموعه تئاتر شهر که مدت هاست بحث آن مطرح است و به دغدغه فعالان و هنرمندان عرصه تئاتر کشور تبدیل شده، توضیح داد: الحمدللّه بودجه لازم فراهم شده است و اولین اقدامی هم که صورت گرفته، ساماندهی اطراف مجموعه تئاتر شهر اسا که توسط شهرداری در حال انجام است. همچنین در ارتباط با این موضوع با وزارت میراث فرهنگی توافقاتی انجام شده است. به واسطه تاریخی بودن این مجموعه تمهیدات لازم از محل اعتبارات وزارتخانه صورت گرفت و مراحل قانونی آن را پشت سر گذاشتیم و به زودی مراحل ساخت حریم مجموعه تئاتر شهر اتفاق خواهد افتاد.

معاون هنری: الحمدللّه جشنواره عروسکی دوره خوبی را سپری می کند

محمود سالاری، معاون امور هنری هم در حاشیه حضور در جشنواره عروسکی تهران-مبارک گفت: جشنواره نمایش عروسکی دوره خوبی را سپری می کند.

 بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمود سالاری درباره برگزاری نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک گفت: جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک یکی از جشنواره های معتبر جمهوری اسلامی ایران است و هرچه با عظمت تر و بزرگ تر برگزار شود، مایه مباهات است. به شخصه شاهد استقبال مخاطبان و گروه های نمایشی از این جشنواره هستم که الحمدللّه دوره خوبی را سپری می کند.

او نیز درباره مسئله حریم مجموعه تئاتر شهر ، پس از اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به خبرنگاران گفت می توانید از آقای سالاری جویای جزئیات این مسئله شوید، گفت: طرح حریم مجموعه تئاتر به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ارسال و رایزنی ها نیز با شهرداری انجام شده است و در انتظار تاییدیه های نهایی هستیم تا عملیات اجرایی حریم مجموعه تئاتر شهر عملی شود.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان