نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره بر هزینه های زیاد آب و لزوم مدیریت مصرف آب گفت: مصرف بی رویه آب توسط مردم آسیب زا خواهد بود بنابراین تبلیغات و اطلاع رسانی جهت افزایش آگاهی عمومی در این بخش ضرورت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در حاشیه بازدید از تصفیه خانه بزرگ آب استان گیلان با بیان اینکه حیات موجودات زنده به آب وابسته است، اظهار کرد: آب نعمت بزرگی است که هر انسان و موجود زنده ای به آن نیاز دارد. 

وی با اشاره به هزینه های زیاد آب در برخی کشورها و لزوم مدیریت مصرف آب در کشورمان گفت: خداوند به این سرزمین، نعمات زیادی از جهت برخورداری از انرژی ها و مواهب طبیعی داده که سرانجام تمام خواهد شد از طرفی هیچ کشوری در مصرف انرژی های طبیعی آب، برق و گاز مانند کشور ما نیست. 

نماینده ولی فقیه در گیلان به رشد و بالندگی کشورمان در عرصه فناوری های جدید اشاره کرد و افزود: امروز شاهد تحولات خوبی در شهرسازی، پل سازی، جاده سازی و غیره در کشور هستیم که نشان می دهد مهندسان، سازه سازان و فناوران ما با تکنیک ها و شیوه های جدید به خوبی آشنا شده و دقت و سرعت در کار دارند. 

فلاحتی خطاب به کارکنان و مدیران تصفیه خانه آب استان بیان کرد: رشد و بالندگی شما در این بخش، نتیجه تلاش های علمی شما است اما همچنان ارتباط خود را با دانشگاهیان و مراکز دانش بنیان تقویت کنید و از افراد اندیشه ورز و خوش فکر کمک گرفته شود. 

وی با اشاره به عقب ماندگی های استان در حوزه زیرساخت ها، مشکلات پسماند و فاضلاب و لزوم توسعه شهری در تراز تمدن اسلامی افزود: سازه های شهری ما در تراز تمدن اسلامی نیست و باید تغییر رویه داده شود. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر لزوم ریل گذاری در زمینه مدیریت آب برای افزایش رشد و بالندگی این بخش جهت بهره مندی آیندگان گفت: ایده پردازی در این بخش ضرورت دارد و فقط به وضعیت فعلی نگاه نشود. 

فلاحتی، تاثیرات منفی ورود فاصلاب شهری، صنعتی و بیمارستان ها به رودخانه های زرجوب و گوهررود را مورد اشاره قرارداد و تصریح کرد: در باغ فین کاشان از نعمت آب، بهره برداری های خوبی جهت لطیف سازی و زیباسازی فضا انجام دادند اما ۲ رودخانه رشت که دارای قدمت بسیار بوده و از وسط شهر می گذرد، در وضعیت اسفباری قرار دارد و از آن بهره برداری مناسب نشد. 

وی با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی درست افزود: دولت فعلی توانسته کارهای خوب و بزرگی در حوزه زیربنایی انجام دهد که مردم هنوز اطلاع ندارند. 

به گفته نماینده ولی فقیه در گیلان، مصرف بی رویه آب توسط مردم آسیب زا خواهد بود بنابراین تبلیغات و اطلاع رسانی جهت افزایش آگاهی عمومی در این بخش ضرورت دارد و باید مورد توجه باشد. 

فلاحتی با بیان اینکه مدیران و مسؤولان هر بخشی سعی کنند رابطه خود را با وزیر مربوطه قوی کنند و مطالبات استان را روزانه به گوش مسؤولان کشوری برسانند، افزود: فقر گیلان زیر سرسبزی آن پنهان است، البته قصد ناشکری نداریم زیرا امروز دورترین روستاهای ما از امکانات لازم برخوردار است بنابراین راضی هستیم اما قانع نباید باشیم بلکه باید مطالبه کنیم تا از امکانات کشور بهره مند شویم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان