نماینده عالی دولت در گیلان از برخورد جدی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در روستاهای گیلان خبر داد و گفت: دهیاران باید از اعطای مجوز به منظور تغییر کاربری جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی ظهر امروز در همایش روز دهیار و شهرداری ها با تبریک روز دهیاری و شهرداری ها اظهار کرد: دهیاران و شهرداری ها نقش بسیار مهمی در ایجاد شور و نشاط در جامعه و همچنین توسعه و آبادانی شهر دارند.

وی با اشاره به میزان تاثیرگذاری دهیاران و شهرداری ها در حل بسیاری از مشکلات جامعه گفت: دهیاران و شهرداری ها، ریشه و اساس تصمیم گیری های دولت سیزدهم در شهر و روستاها و پیشران تکمیل پروژه های عمرانی هستند.

استاندار گیلان با تاکید بر تبیین اقدامات جمهوری اسلامی در حوزه ایجاد اشتغال و توسعه زیرساخت های عمرانی در روستاهای این استان افزود: روستاهای گیلان در حوزه اشتغال و زیرساخت با پیشرفت های قابل توجه ای مواجه بوده و در عرصه آب، برق، مخابرات، گاز رسانی و ایجاد راه روستایی بسیار موفق عمل شده است .

عباسی، اجرای درست طرح هادی را یکی از مولفه های مهم توسعه در روستاهای گیلان دانست و بیان کرد: طرح هادی به نحو بسیار شایسته و دقیق در روستاهای گیلان در حال انجام بوده و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد و اگر دهیاری در این مورد با دغدغه ای مواجه شد، به فرمانداری مراجعه کند.

وی با بیان اینکه ایجاد مسکن روستایی در یک و نیم سال گذشته به خوبی در روستاهای گیلان اجرایی شده است،  گفت: باید از طریق ساخت مسکن روستایی، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید محصولات صادرات محور از مهاجرت روستا به شهر جلوگیری کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش پیوستن جمهوری اسلامی به اتحادیه شانگهادی در توسعه روستاها در حوزه اقتصاد افزود: محصولات کشاورزی صادرات محور بسیار خوبی در روستاهای این استان تولید می شود که پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی شانگهای منجر به پیشرفت روستاهای استان می شود.

عباسی، دهیاران و شهرداران را نماد بارز مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: یک هزار و ۸۰۰ دهیار در گیلان وجود دارد که دیده بان مسؤولان در اجرای طرح های عمرانی دولت سیزدهم هستند لذا در این خصوص از هیچ تلاشی نباید دریغ کرد.

وی با اشاره به اجرای ماده چهار و اعطای سند روستایی در تمامی شهرها و روستاهای گیلان گفت: روستاهای گیلان از نظر برخورداری و منابع بسیار دارای ظرفیت بالقوه ای هستند و در همین راستا تخصیص اعتبارات در روستاها به بهترین نحو در حال انجام است.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان، در دولت گذشته و در اعطای تسهیلات به وسعت و جمعیت روستاها توجه نمی شد ولی با پیگیری های صورت گرفته اکنون در اعطای بودجه به آمایش سرزمینی، میزان جمعیت و وسعت روستاها توجه می شود.

عباسی از برخورد جدی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در روستاهای گیلان خبر داد و افزود: بنده به عنوان خدمتگزار مردم گیلان با هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی مقابله کرده و زیر بار این عمل نخواهم رفت و دهیاران هم باید از اعطای مجوز به منظور تغییر کاربری جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر حفظ زندگی روستایی در روستاهای گیلان بیان کرد: وقتی دهیاران در روستاها در عرصه های مختلف به خوبی به وظیفه خود عمل می کنند یعنی همدلی خوبی در بین متولیان کشور در این استان وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مدیریت پسماند یکی از معیارهای مهم در انتخاب دهیاران و شهرداران منتخب است، گفت: در اعطا بودجه و امکانات لجستیکی اولویت با دهیاری و شهرداری هایی است که در حوزه پسماند به خوبی عمل کردند.

عباسی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند در گیلان افزود: در یک تا ۲ سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه مدیریت پسماند در گیلان انجام و با تلاش های صورت گرفته منشا آلودگی ۲ رودخانه زرجوب و گوهررود شناسایی شده است.

وی با تاکید بر حضور مستمر دهیاران و بخشداران در بین مردم در تمامی روزهای سال بیان کرد: روحیه جهادی باید در بین شهرداران و دهیاران وجود داشته باشد ولی در برخی از بخشداری ها، بخشداران در بین مردم حضور ندارند در حالی باید این افراد در تمامی ساعات روز در دسترس باشند.

استاندار گیلان با ابراز نگرانی از سرقت کابل های برق در برخی از نقاط گیلان گفت: در خصوص سرقت کابل های برق نگرانی هایی وجود دارد، لذا باید اقدامات لازم توسط دهیاران و نیروی انتظامی انجام شود.

عباسی همچنین با اشاره به ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، گقت: با پیگیری های صورت گرفته واردات بروج از اول شهریور تا آخر آذرماه ممنوع است ولی دولت سیزدهم بعد از فصل برداشت و به منظور تنظیم بازار بخشی از نیاز مصرفی کشور در حوزه برنج را وارد می کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سلامت انتخابات در کشور افزود: سلامت انتخابات یکی از اولویت های دولت سیزدهم در سال جدید است، از این رو تمامی دهیاران از نگاه ها و جریان های سیاسی در ایام انتخابات دوری کنند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان