در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

وزیر بهداشت گفت: برای کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران، باید تعداد موتورلانس های اورژانس افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری. تسنیم،  بهرام عین اللهی امروز در مراسم افتتاح نخستین پایگاه  تخصصی اورژانس هوایی استان تهران در بوستان ولایت اظهار کرد: حوزه سلامت یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و امروزه قوی ترین حوزه سلامت را در منطقه داریم.

وی با بیان این که متوسط هوش ایرانی ها از متوسط هوش جهانی ها بالاتر است، گفت: علیرغم همه تحریم ها، می توانیم در حوزه اورژانس افتخارآفرین باشیم و امیدواریم بتوانیم بالگردهای اورژانس را نیز در داخل کشور بسازیم. اورژانس ایران یکی از افتخارات بزرگ نظام سلامت ماست و انتظار ما این است که اورژانس پژوهش های کاربردی برای بررسی خدمات ارائه شده و علل بروز مصدومیت ها انجام دهد و مرتباً پایش کند که در استان های مختلف کدام مصدومیت ها و حوادث بیشتر رخ می دهد.

کمبود 15000 نیروی اورژانس در کشور/ نیاز به 35 میلیون دلار ارز برای نوسازی آمبولانس ها

وزیر بهداشت افزود: تعداد موتورلانس های اورژانس باید افزایش یابد زیرا به کاهش زمان رسیدن  اورژانس بر بالین بیماران در تهران کمک می کند و در شهری مانند تهران که ترافیک زیادی دارد، به نجات جان بیماران کمک شایانی می کند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن ایام اربعین تصریح کرد: در اربعین سال جاری باید برای مقابله با گرمازدگی ها اقدامات لازم توسط سازمان اورژانس  کشور انجام شود. 

گفتنی است اولین پایگاه تخصصی اورژانس هوایی استان تهران که امکان تعمیر و نگهداری بالگردهای اورژانس در آن وجود دارد، همزمان با عید سعید غدیر در مراسمی با حضور وزیر بهداشت و رییس سازمان اورژانس کشور افتتاح شد. 

این پایگاه اورژانس هوایی در بوستان ولایت با حمایت های هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران و سازمان اورژانس کشور راه اندازی شده و در این پایگاه، برخی تجهیزات و قطعات مورد نیاز تعمیر بالگردهای اورژانس، فراهم شده است.

در این پایگاه تخصصی اورژانس هوایی، قابلیت نشست و برخاست 8 دستگاه بالگرد به طور همزمان فراهم شده و به زودی دیسپچ اورژانس هوایی با امکان رصد 52 بالگرد اورژانس کشور در این پایگاه، راه اندازی می شود. 

انتهای پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان