به گزارش لنگرخبر، سردار عزیزاله ملکی امروز یکشنبه در گفت وگو با رسانه ها، اظهار کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت های اصلی مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین خواران و سودجویان این عرصه به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی به دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای شهرستان لنگرود و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه اشاره کرد و گفت: مأموران پلیس آگاهی ضمن هماهنگی قضائی با کارشناس اداره منابع طبیعی برای بررسی موضوع به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بازدید از منطقه مورد نظر مشخص شد، فردی ۲ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم خاردار محصور کرده است، افزود: در این خصوص متهم ۵۲ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با اعلام اینکه با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع آوری، رفع تصرف انجام شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان بیان داشت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه ها الزامی است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان