رشت- رئیس کل دادگستری گیلان گفت: برای رسیدگی به تعارضات زمین باید مصالح و منافع ساکنان بومی از افراد غیر بومی تفکیک شود تا عدالت به بهترین نحوه اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمزه خلیلی امروز دوشنبه در نشست کارگروه رفع تعارض زمین در استان با تاکید بر رسیدگی به چالش های زمین ملی و مستثنیات در روند اجرای طرح کاداستر اظهار کرد: برای رسیدگی به تعارضات این حوزه، باید مصالح ساکنان بومی از افراد غیر بومی تفکیک شود تا عدالت به بهترین نحوه اجرا شود.

وی دخالت عام مرتبط با تعارض زمین در مناطق مختلف گیلان را قابل حل دانست و افزود: یکی از معضلات زمین های منطقه ی چاف و چمخاله است که ساکنان آن منطقه با مجوز پروانه ی ساخت شهرداری اقدام به ساخت مسکن کرده اند، اما زمین ها جزو اراضی ملی می باشند.

حجت الاسلام خلیلی ادامه داد: این مشکل باید با درایت و هم اندیشی و رعایت عدالت با در نظر گرفتن مصلحت بومیان منطقه رسیدگی شود.

رئیس شورای حفاظت از حقوق بیت المال دادگستری گیلان همچنین به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مأموریت داد تا با پیگیری مداوم کارگروه های رفع تعارض زمین در گیلان، زمینه ی مشارکت و وحدت رویه ی دستگاه ها ازجمله بنیاد مسکن، امور اراضی و سازمان جهاد کشاورزی گیلان را در راستای رفع مشکلات مردم در این حوزه فراهم کنند.

تعیین تکلیف ۶۶ درصد کل تعارضات زمین در اجرای طرح کاداستر

«سید مهدی فلاح میری» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این نشست با بیان اینکه با اجرا و اتمام طرح کاداستر در گیلان، ۲۳۰ هزار هکتار از زمین ها و هزار و ۵۱۷ پلاک دارای تداخل بودند، گفت: از این تعداد ۸۴۳ پلاک معادل ۶۶ درصد کل تعارضات زمین در اجرای طرح کاداستر استان تعیین تکلیف شده اند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان