در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به عدم استفاده بعضی سازمان ها، نهادها و تشکل ها از پایانه های فروشگاهی و دستگاه پوز گفت: برای رفع مشکلات در این بخش، باید همگرایی میان مدیران سازمان امور مالیاتی، ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز دوشنبه ۱۹ تیرماه در دیدار با مدیرکل و معاونین امور مالیاتی استان گیلان با تاکید بر اهمیت اصلِ مالیات در جامعه اظهار کرد: اخذ مالیات در کشورهای دنیا با سیستم های ویژه ای انجام می شود اما در جمهوری اسلامی با توجه به اینکه نظام مبتنی بر اسلام است، طبیعتاً سیستم های موجود در غرب در جامعه ما کارساز نیست. 

وی با اشاره به ضرورت انسجام در واردات و صادرات کالا گفت: در واردات و صادرات کالا هنوز نتوانسته ایم انسجامی که بعضی کشورها در این زمینه دارند را عملی کنیم و متاسفانه بعضی واردکنندگان تنها به فکر سود خودشان هستند و به نیاز جامعه و مصرف کننده نمی اندیشند. 

نماینده ولی فقیه در گیلان رمز موفقیت کشورها را در رشد صادرات خدمات فنی مهندسی دانست و بیان کرد: عمده ترین صادرات کشورها به این بخش اختصاص دارد البته در چند دهه اخیر، در کشورمان اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده و اخیراً با توجه به روابط میان آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا، بسترهای لازم فراهم شده است. 

به گفته فلاحتی، گاهی مواقع صدمات و آسیب هایی از سوی بعضی افراد که پایبند به ارزش ها نیستند به کشور و جامعه وارد می شود در حالی که بازرگانان و تجار در دنیا معمولاً به قوانین حقوقی و ملی کشورشان پایبند هستند. 

وی با اشاره به عدم استفاده بعضی سازمان ها، نهادها و تشکل ها از پایانه های فروشگاهی و دستگاه پوز تصریح کرد: برای رفع مشکلات در این بخش، باید همگرایی میان مدیران سازمان امور مالیاتی، سازمان بازرسی و دستگاه های اطلاعاتی و قضا افزایش یابد چراکه عدم همگرایی میان آن ها با نظام بانکی و سازمان های نظارتی باعث فاجعه خواهد شد. 

نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به مدیران و معاونین امور مالیاتی استان گفت: نظارت بر زیرمجموعه و نیروهای تحت امر خود را نیز جدی بگیرید زیرا اگر خطایی از یک دستگاه سر بزند، کل نظام زیر سوال می رود. 

فلاحتی با اشاره به تاکیدات قرآن کریم درباره مسئله توجه به امور مالی افزود: در مسئله مالی همه وظیفه داریم مراقبت کنیم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان