در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

دستفروشان "پارک دانشجو" را ترک کردند

۱۴۰۲/۰۴/۲۰ ۰۸:۰۱ کد خبر: 185304
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: بنا بر برنامه ریزی انجام شده بساط گستران و دستفروشان محدوه پارک دانشجو و تئاترشهر را ترک کردند.

علیرضا نادعلی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به موضوع ساماندهی دستفروشان و بساط گران در اطراف تئاترشهر و پارک دانشجو اظهار کرد: تقریبا حدود یک سال و نیم درگیر و دار این مسئله بوده ایم؛ البته پیش از ما نیز در دوره گذشته صحبت هایی در ارتباط با ساماندهی تئاترشهر و پارک دانشجو شده بود.

وی افزود: موضوع دستفروشان موضوعی است که اگر از آن غفلت کنیم پس از مدتی دیگر حریف ساماندهی و جمع آوری آن نخواهیم شد. در این زمینه آقای چمران رئیس شورای شهر تهران چندی پیش در یکی از جلسات شورا مثال مناسبی را بیان کرد و عنوان شد که در سنوات گذشته برخی از این افراد در شمال غربی پارک لاله آمدند و غرفه هایی را بنا کردند و در ادامه در این قسمت از پارک به صورت دائمی مستقر شدند.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات و چالش های حاصل از سد معبر و دستفروشان در پارک دانشجو و اطراف تئاترشهر تصریح کرد: علاوه بر مشکلات تردد شهروندان در این محدوده مشکلاتی نیز در موضوع بافت تئاترشهر مطرح بود و به همین جهت دوستان ما در وزارت ارشاد استمدادی از ما کردند و ما جلساتی با آنها برگزار کردیم و در ادامه طرح را برای ساماندهی پارک دانشجو و تئاترشهر طراحی شد.

ساماندهی دستفروشان پارک دانشجو به تعویق افتاد!

وی با اشاره به تلاش مجموعه شهربان و حریم بان جهت ساماندهی بساط گستران و دستفروشان در محدوده اشاره شده گفت: البته باید به این موضوع اشاره شود که متاسفانه در اواخر سال گذشته که در اتفاقی نادرست و در آستانه نوروز بازارچه هایی در محدوده تئاترشهر و پارک دانشجو راه اندازی شد و همین مسئله مشکلات عدیده ای به وجود آورد اما در نهایت با توجه به مطالبه عمومی و همچنین مطالبه رسانه ها و هنرمندان امروز اتفاق خوبی در ارتباط با جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در ضلع غربی و شمالی پارک دانشجو و تئاتر شهر رخ داد.

نادعلی ادامه داد: بنا بر برنامه ریزی انجام شده از صبح امروز نیروهای شرکت حریم بان و شهربان در محدوده پارک دانشجو و تئاتر شهر حاضر و نیروها مستقر شدند و در نهایت این منطقه از شهر تهران درخصوص دستفروشان و بساط گستران ساماندهی شد.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا این روند (جلوگیری از فعالیت دستفروشان در محدوده پارک دانشجو و تئاترشهر) ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: قطعا این موضوع ادامه دار خواهد بود و دوستان ما با قدرت از ورود دستفروشان و فعالیت آنها ممانعت خواهند کرد؛ ضمن اینکه روزهای آینده نیز ما بازدیدی را از این معبر خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: بنده از هنرمندان و دلسوزان به عنوان یک عضو فرهنگی شورای شهر تهران درخواست می کنم که در قالب طرحی ساعاتی را در محدوده تئاترشهر حاضر و فعالیت های فرهنگی برای شهروندان ارائه کنند.

انتهای پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان