مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه عدم توجه به قداست خانواده کم توجهی به بعضی مفاهیم مانند حیا و غیرت است، گفت: مفهوم حیا و غیرت در خانواده به صورت فطری وجود دارد اما دشمن به روش های ...

به گزارش خبرگزاری فارس از املش، محمدمهدی نیازمند عصر امروز در مراسم همایش مثبت سه که به مناسبت پاسداشت روز خانواده با حضور خانواده های با سه فرزند و بیشتر در سالن کانون معصومیه این شهرستان برگزار شد با گرامیداشت ایام غدیر و روز مباهله اظهار کرد: املش شهرستانی شهیدپرور و عالم پرور همانند عالم ربانی املشی در خود دارد که نام او در تاریخ مبارزات گیلان علیه ستم و تشکیل دستگاه قضا ثبت شده است. 

وی با اشاره به اینکه در شورای فرهنگ عمومی کشور روز مباهله به نام روز خانواده نامگذاری شده است، افزود: رسالت اصلی و ارزشمند مادران جامعه ما تربیت فرزندان و آینده سازان کشور است. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه املش طبق آمارهای جمعیتی جزو شهرستان های سالخورده کشور و استان گیلان است، تصریح کرد: در سال های گذشته گیلان از نظر شاخص کاهش رشد جمعیتی رتبه اول را داشته همچنین از بین شهرستان های استان نیز املش رشد جمعیت کم و رتبه اول سالخوردگی و پیرترین جمعیت را به خود اختصاص داده که البته شاید بخشی از آن به خوش آب و هوا بودن منطقه و میزان امید به زندگی بالای مردمان آن برگردد. 

نیازمند با اشاره به اینکه در حوزه خانواده به مسئله مهارت زندگی بسیار نیازمند هستیم، گفت: امروز آمارها در حوزه طلاق، تجرد و نداشتن فرزند در جامعه زیاد شده که بخش کمتری به مسایل معیشتی و فشارهای اقتصادی برمیگردد اما بخش عمده ای به نوع نگاه به زندگی و چیزهایی که در حوزه خاصه طی سال های اخیر در حوزه غرب گرایی و فردگرایی پیدا شده و اینکه خیلی سراغ احساس مسؤولیت برای پذیرش زندگی نمی روند. 

وی با اشاره به آمار جمعیتی کشور بیان کرد: میزان رشد جمعیت در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ یک صدم درصد افزایش داشته از ۱.۶۵ به ۱.۶۶ رسیده است. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، نقش مهم همسری، پدر و مادر در خانواده در تربیت فرزندان را مهم دانست و افزود: برای اینکه احساس مسؤولیت ها در خانواده شکل گیرد باید مهارت های زندگی را در بین جوانان و نوجوانان جاری و ساری شود. 

نیازمند با اشاره به اینکه امروز برخی بانوان از طریق فضای مجازی توجه زیاد و بیش از حد به نوع آرایش، اندام و زیبایی های خود توجه دارند، تصریح کرد: توجه زیاد زن به ظاهر برای جلب توجه نگاه دیگران است، زیست در فضای مجازی، تجربه و در فضای حقیقی انعکاس می دهد و حس مسؤولیت در او رشد نمی کند و حرمت خانواده را نگه نمی دارد بنابراین او نمی تواند مادر خوبی برای فرزندانش باشد. 

وی با اشاره به دستورات اسلام و اینکه فلسفه آن ها ناشی از پیشگیری از مفاسد اخلاقی و گسترش بزه در جامعه است، گفت: کم توجهی به مفاهیم و ارزش های اسلامی و پایبندی نداشتن به مسایل اخلاقی و اسلامی موجبات طلاق و مشکلات خانوادگی در فراهم می کند. 

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه عدم توجه به قداست خانواده کم توجهی به بعضی مفاهیم مانند حیا و غیرت است، افزود: مفهوم حیا و غیرت در خانواده به صورت فطری وجود دارد اما دشمن به روش های مختلف به ویژه از طریق فضاهای مجازی تلاش می کند تا به این مفهوم حیا و غیرت خانواده ها ضربه وارد کند و لازم است که مادران مدیریت کافی بر روی فعالیت فرزندان خود در فضاهای مجازی داشته باشند. 

نیازمند با اشاره به اینکه دشمن از طریق فضاهای مجازی و نفوذ بر روی نوجوانان و جوانان تلاش می کنند تا حریم خانواده ها شکسته شود، بیان کرد: امروز با تهدیدات جدی خانواده ها مواجه هستیم والدین به ویژه مادران برای حفظ حریم خانواده خود جانانه مقاومت و برنامه ریزی داشته باشند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان