سه دستگاه آمبولانس اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به ارزش ریالی هرکدام ۳۵ میلیارد ریال در اختیار مراکز سلامت محور کم برخوردار گیلان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سه دستگاه آمبولانس مجهز اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به گیلان، امروز با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و بنیاد مستضعفان، توزیع و در اختیار واحد های سلامت محور کمتر توسعه یافته قرار گرفت.

این ناوگان خودرویی اورژانس پیش بیمارستانی اهدایی، با پیگیری مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و به منظور افزایش سطح دسترسی مردم مناطق کم برخوردار به مراکز درمانی و پزشکی مجهزتر در اختیار استان قرار گرفته است.

آمبولانس های اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به بیمارستان امام رضا علیه السلام شفت و مراکز بهداشتی دیلمان در سیاهکل و کجید در املش تحویل شد.

ارزش ریالی هرکدام از آمبولانس های اهدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به گیلان، ۳۵ میلیارد ریال بوده و مجهز به الکتروشوک، ونتیلاتور، مانیتورینگ علایم حیاتی، انکوباتور نوزاد، کلد باکس، تراکشن اسپیلت، اسکوپ استرچر، لانک بک برد، جلیقه ثابت سازی ستون فقرات، تشک خلأ، انواع آتل های سیمی، گلوکومتر، پمپ سرم، پالسی اکسی متر و کولار گردنی هستند.

محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی نشست مشترک با مسئولان بنیاد مستضعفان که در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، با تقدیر از تلاش ها و عزم این بنیاد انقلابی در رفع محرومیت ها، اظهار کرد: تخصیص سه دستگاه آمبولانس به مراکز بهداشتی و درمانی گیلان توسط بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، اقدامی انقلابی و مردم داری است.

وی با اشاره به وجود عقب ماندگی های فراوان در نظام سلامت استان گیلان، افزود: بهداشت و درمان گیلان برای ارتقا و رشد نیازمند حمایت های نهادهای انقلابی و مردمی همچون بنیاد مستضعفان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دیگر نیازمندهای استان را توسعه بخش آزمایشگاهی به ویژه در بهداشت باروری و درمان ناباروری برشمرد و گفت: با توجه به کاهش زادآوری، پراکندگی جمعیت و وجود مراکز محدود درمان زوج های نابارور در گیلان، انتظار است بنیاد علوی در تأمین دستگاه های پیشرفته درمان ناباروری و یا تخصیص اعتبار برای اصلاح و به روزرسانی دستگاه های موجود نیز مساعدت انقلابی با نظام سلامت استان داشته باشد.

محمد اسماعیلی، دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به نگاه حمایتی بنیاد مستضعفان به مناطق کم برخوردار و محروم، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان با همت و توان بنیاد علوی تمام عزم خود را برای رفع چهره محرومیت از مناطق کم برخوردار جل کرده است.

وی با اشاره به احصا چالش ها و محرومیت ها و همچنین ظرفیت های توسعه ای در پهنه های مختلف جغرافیایی استان، افزود: این بنیاد برنامه های مدونی به جهت رفع محرومیت ها در مناطق مختلف استان به ویژه کمتر توسعه یافته در دست اقدام دارد.

این مسؤول بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در گیلان از تلاش و پیگیری های مستمر برای جذب اعتبارات و تجهیزات بیشتر به گیلان ازجمله در بخش سلامت خبر داد.

سید سهیل موسوی، راهبر پیشرفت منطقه ای پهنه شمال مناطق بنیاد علوی کشور نیز در این نشست اظهار کرد: تخصیص تجهیزات و ملزومات سلامت محور اهدایی از سوی بنیاد علوی بنیاد مستضعفان الزاماً باید در اختیار مناطق کم برخوردار قرار بگیرد.

وی همچنین از اهدای سری جدید تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی و تشخیصی در استان گیلان ازجمله یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان امام رضا علیه السلام شفت، خبر داد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان