سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از  حضور اعضای کمیسیون در سازمان انرژی اتمی و بازدید از نمایشگاه صنعت هسته ای کشور خبر داد.

مصطفی نخعی در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: امروز اعضای کمیسیون انرژی در سازمان انرژی اتمی حضور پیدا کردند و از نمایشگاه صنعت هسته ای کشور بازدید کرده و نشستی را با رئیس سازمان داشتیم. رویکرد اصلی در این نمایشگاه مبتنی بر رفع نیازمندی های مردم و بخش های مختلف کشور از جمله حوزه های کشاورزی، محیط زیست، صنایع عمومی، سلامت، دارو و انرژی بود. 

وی در ادامه اظهار کرد: صنعت هسته ای همان طور که رهبر انقلاب فرمودند علاوه بر مزایای بسیار برای کشور به نوعی حافظ آبروی ملی ما در دنیا محسوب می شود فلذا ضروری است بیش از گذشته به این حوزه توجه شود. 

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جهت گیری سازمان انرژی اتمی در حوزه انرژی براساس سند راهبردی، دستیابی به سهم حداقل ۱۵ درصدی از تولید انرژی کشور از مخل برق هسته ای تا سال ۱۴۲۰ است. برنامه ریزی های خوبی برای جذب سرمایه گذار با هدف ساخت نیروگاه ازسوی سازمان انرژی اتمی صورت گرفته است. سازمان انرژی اتمی استفاده از ظرفیت ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر در راستای تامین مالی را دنبال می کند. 

وی در ادامه تاکید کرد: قطعا برای دستیابی به اهداف مورد نظر باید تمامی ارکان و سازمان های مرتبط در کشور سازمان انرژی اتمی را همراهی کنند. 

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان