مدیرکل تامین اجتماعی گیلان از ثبت بیش از یک هزار درخواست بخشش جرایم بیمه ای در گیلان خبر داد و گفت: از ابتدای خرداد امسال تا پایان تیر بیش از هزار و ۲۰۰ درخواست استفاده از بخشودگی جرائم بیمه ای از سوی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کیوان مرتضوی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین فرصت بخشودگی جرایم بیمه ای در گیلان، اظهار کرد: با توجه به فرصت سه ماه بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان مربوط به سال ۱۴۰۱ از ابتدای خرداد امسال، کارفرمایان گیلانی حداکثر تا سه هفته آینده می توانند درخواست خود را برای استفاده از این شرایط ثبت کنند.

وی با اعلام جزئیات انجام درخواست بخشودگی جرایم بیمه ای در گیلان افزود: متقاضیان باید با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir، در منوی کارفرمایان، درخواست خود را برای استفاده از شرایط بخشودگی جرایم ثبت کنند. 

مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان یکی از شرایط بخشش جرایم بیمه ای را کاهش نداشتن اشتغالزایی در مجموعه کارفرمایان دانست و بیان کرد: اگر بدهی های سال گذشته کارفرمایان در ۱۲ ماه قسط بندی شود شامل بخشودگی ۱۰۰ درصدی و در مدت ۳۶ ماه، می توانند از بخشودگی ۵۰ درصدی جرایم استفاده کنند.

مرتضوی از ثبت بیش از یک هزار درخواست بخشش جرایم بیمه ای در گیلان خبر داد و گفت: از ابتدای خرداد امسال تا پایان تیر بیش از هزار و ۲۰۰ درخواست استفاده از بخشودگی جرائم بیمه ای از سوی کارفرمایان گیلانی در سامانه ثبت شده است که از این تعداد درخواست ثبت شده، بدهی های بیش از ۷۰۰ کارفرما تعیین تکلیف و قسط بندی شده است.

وی با تاکید بر اینکه معیار استفاده از این شرایط بخشودگی فقط ثبت درخواست در مهلت تعیین شده است، بیان کرد: چنانچه کارفرما تا پایان مرداد امسال درخواست خود را ثبت کند، اما رسیدگی به پرونده طولانی شود، بازهم می تواند از شرایط بخشودگی جرایم بیمه ای خود برای دوره ی سال گذشته استفاده کند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان