رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان انرژی اتمی ایران به تلاش های خود در زمینه اجرا و پیشرفت قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها ادامه می دهد و گزارش های دریافتی ...

به گزارش ایسنا، نشست مشترک اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران ظهر امروز (یک شنبه) ۱۵ تیرماه برگزار شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جریان این دیدار گفت: در سال های اخیر شاهد روابط بسیار حسنه و سازنده ای میان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سازمان انرژی اتمی ایران بوده ایم.

وحید جلال زاده با اشاره به اینکه امروز دیدار بسیار خوبی با مهندس اسلامی و مسوولان سازمان انرژی اتمی ایران داشتیم، گفت: در این مدت و با توجه به روابط مناسب میان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و سازمان انرژی اتمی ایران، شاهد ارایه به موقع گزارش های سازنده و نیز رفت و آمدهای مثمر ثمر بوده ایم.

وی بیان کرد: امروز گزارشی که از سوی مهندس اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران درباره روند پیشرفت های این سازمان در حوزه های مختلف به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه شد، بسیار امیدبخش بود.

جلال زاده ادامه داد: از جمله این موارد می توان به گفت وگوهای انجام شده با مسوولان آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد که نشان دهنده عزت و اقتدار بوده است. در این دوره از مدیریت سازمان انرژی اتمی ایران و در روند مذاکرات هسته ای شاهد نقش آفرینی قابل توجهی بودیم و این روحیه ستودنی است.

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اقدامات سازنده انجام شده سازمان انرژی اتمی ایران و پیشرفت های حاصل شده در موضوعات مختلف تقدیر کرده و از مسئولان تشکر می کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح موضوع تولید برق هسته ای از سوی رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شد تا نسبت به تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و نیز مصوبات مجلس شورای اسلامی، اقدام شود و این موضوع در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرارگرفته و در نقاطی از کشور اقدامات اولیه اجرای این مهم در حال انجام است.

توجه ویژه به فناوری هسته ای در برنامه هفتم توسعه

وی تاکید کرد: گزارش های ارایه شده بسیار امیدبخش بود و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز هم در بودجه سالانه و هم برنامه هفتم توسعه بتواند سازمان انرژی اتمی ایران را در مسیر امیدبخشی که در راه پیشرفته و توسعه پیش گرفته، یاری کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: در حال بررسی برنامه هفتم توسعه هستیم و از موارد پیشنهادی برای پیشرفت فناوری هسته ای، استقبال می کنیم و آماده همکاری در این عرصه هستیم.

اجرای قانون اقدام راهبردی از سوی سازمان انرژی اتمی

جلال زاده درباره اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران در زمینه انجام مفاد قانون اقدام راهبردی توضیح داد: بر اساس قانون، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ناظر بر اجرای قانون اقدام راهبردی لغو تحریم هاست و این کمیسیون اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران را رصد می کند. گزارش هایی که تاکنون  توسط این کمیسیون دریافت شده، نشان می دهد که سازمان انرژی اتمی قانون اقدام راهبردی را به خوبی اجرا کرده است و هیچ گونه تخطی از این قانون رخ نداده است.

وی افزود: در عین حال ما همچنان نظارت خود را ادامه می دهیم.

وی تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی ایران به تلاش های خود در زمینه اجرا و پیشرفت قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها ادامه می دهد و نیز این قانون را به صورت حداکثری و تاجایی که امکان آن وجود دارد، اجرایی می کند.

جلال زاده در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای گفت: در نمایشگاهی که از دستاوردهای صنعت هسته ای در محضر مقام معظم رهبری برپا شده بود، دستاوردها و توضیحات رییس سازمان انرژی اتمی و نیز دانشمندان هسته ای بسیار برای حضرت آقا خوشایند بود و ایشان در سخنرانی خود این خوشحالی و سرور را بروز دادند.

وی تاکید کرد: این مساله نشان از موفقیت سازمان انرژی اتمی دارد و قدردانی مقام معظم رهبری، مدال افتخاری بر سینه  دانشمندان و  متخصصین مجاهد در سازمان انرژی اتمی ایران است.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان