به گزارش لنگرخبر، محمدرضا امیری نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بازسازی و مرمت ابنیه تاریخی در گیلان مورد تاکید میراث فرهنگی است.

وی از مرمت و بازسازی ساختمان تاریخی نصرتیان خبر داد و افزود: با اختصاص اعتبار ۳.۵ میلیارد ریال و با انتخاب پیمانکار ذیصلاح و تحویل کارگاه، عملیات مرمت و بازسازی بنای تاریخی نصرتیان شهر لنگرود آغاز شد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی گیلان با اشاره به جزئیات بیشتر مرمت و بازسازی بنای تاریخی نصرتیان، بیان کرد: در این مرحله از پیمان تعمیر پلکوبی چوبی، گازکشی و نصب دودکش از جمله مواردی است که توسط پیمانکار و تحت نظارت کارشناس منتخب معاونت میراث فرهنگی عملیاتی شده است.

امیری نژاد ادامه داد: انتظار می رود با تداوم اختصاص اعتبار در آینده، مراحل نهایی بازسازی ساختمان نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره بر لزوم صیانت و مراقبت از بناهای تاریخی افزود: در راستای اهداف و وظایف ذاتی اداره کل همه برنامه ها بر پایه ی حفاظت از آثار استوار شده و از آنجایی که مواریث ارزشمند فرهنگی متعلق به آحاد مردم جامعه می باشد، همکاری شهروندان به منظور مراقبت از آثار بسیار مورد انتظار است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان