مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین، توسعه بندرکاسپین را همراه با رونق تولید و اشتغالزایی برای کشور برشمرد و گفت: با هدف بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده استان گیلان تاکنون توانسته ایم برای ۱۵۰ نفر ...

کسری احسانی مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین در گفت وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره اهمیت حمل ونقل در رشد اقتصادی اظهار کرد: حمل ونقل به دلیل اهمیت بسیار زیاد در اقتصاد دنیا، نیازمند برنامه ریزی، توجه جدی و سرمایه گذاری کلان است تا بتوان به شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی دست یافت.

وی با بیان اینک تامین و توسعه تجهیزات بندری در مجتمع بندری کاسپین در دستور کار شرکت سرمایه گذار بخش خصوص قرار دارد، گفت: با پیگیری های انجام شده تجهیزات جدید در حال اضافه شدن به مجموعه ماشین آلات بندری این شرکت است که باعث رونق عملیات تخلیه و بارگیری و توسعه تجارت در این بندر استراتژیک می شود. 

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین با بیان اینکه سرمایه گذاری گسترده ای در بندر کاسپین صورت گرفته است، افزود: به طور حتم دولت به تنهایی امکان چنین سرمایه گذاری را نداشته و ندارد، بنابراین در این مسیر با توجه به ظرفیت قانونی اصل ۴۴ قانونی اساسی از توان مالی و مشارکت بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری استفاده شده و ضرورت دارد در ادامه راه نیز گام های بلندتری برداشته شود.

احسانی توسعه بندر کاسپین را همراه با رونق تولید و اشتغالزایی برای کشور دانست و بیان کرد: با هدف بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده استان گیلان تاکنون توانسته ایم برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کنیم که با افزایش حجم سرمایه گذاری و توسعه این بندر توسط بخش خصوصی، قابلیت افزایش به ۲۵۰ نفر را نیز دارا می باشد. 

وی با اشاره به اینکه بندر کاسپین از رونق مناسب و رو به رشد برخوردار است، گفت: این موضوع به این دلیل است که میدان داری را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و همین مسئله موجب شده تا توان منطقه آزاد انزلی در حوزه بندری و دریایی ارتقاء پیدا کند. 

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین با بیان اینکه اعتماد به بخش خصوصی منافع بسیاری را برای کشور به همراه داشته و فعالیت های صورت گرفته قابل تقدیر است، تصریح کرد: ما با تحریم در همه بخش ها از جمله حوزه دریایی و بندری مواجه هستیم و به طور حتم نگاه ویژه به تأمین تجهیزات بندری با توجه و تکیه بر توان داخلی، موجب رونق اقتصاد ایران خواهد شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان