در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشد۳۰ درصدی بازدید از موزه های گیلان

۱۴۰۲/۰۵/۲۸ ۱۴:۲۲ کد خبر: 186368
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اشاره به رشد ۳۰ درصدی بازدید از موزه های گیلان به نسبت مشابه سال گذشته، گفت: روستای تاریخی ماسوله، قلعه رودخان، موزه میراث روستایی و موزه چای ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت گردشگری استان در حوزه های مختلف، اظهار کرد: گیلان یکی از استان های مهم در حوزه گردشگری بوده و هرساله مسافران بسیار زیادی با بازدید از اماکن تاریخی، موزه و گردشگری باعث ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در این استان می شوند.

وی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی بازدید از موزه های گیلان به نسبت مشابه سال گذشته، گفت: روستای تاریخی ماسوله، قلعه رودخان، موزه میراث روستایی و موزه چای لاهیجان بیشترین بازدید ها را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان همچنین با اشاره به فعالیت ۱۵۶ واحد بومگردی در نقاط مختلف گردشگری در این استان، بیان کرد: قابلیت های گردشگری و تاریخی فراوان گیلان، این استان را به یکی از مقاصد و قطب های بارز گردشگری کشور تبدیل کرده است که همواره مورد استقبال گردشگران است.

جهانی از وجود سه هزار و ۵۵۴ واحد تأسیسات گردشگری در استان خبر داد و افزود: ۳۸۲ از این واحدها بین راهی است و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعالیت می کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان