در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

برداشت بیش از یک میلیون تن شلتوک در گیلان

۱۴۰۲/۰۵/۲۸ ۱۲:۴۲ کد خبر: 186370
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اتمام برداشت برنج در تمامی اراضی شالیزاری استان تا پایان ۱۵ شهریور ماه خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال در اراضی شالیزاری استان یک میلیون و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید علی موسوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنج تولید شده در گیلان یکی از با کیفیت ترین برنج های تولید شده در کشور است، اظهار کرد: کشاورزی و کاشت برنج یکی از مشاغل اصلی مردم گیلان است که هر ساله و با آغاز فصل بهار شروع و تا اواسط و پایان تابستان ادامه دارد.

وی با اشاره برداشت برنج در ۷۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان گفت: بر اساس آما ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری در این استان وجود دارد که تاکنون ۳۰ درصد آن یعنی معادل ۷۰ هزار هکتار، برداشت برنج در آن انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اتمام برداشت برنج در تمامی اراضی شالیزاری استان تا پایان ۱۵ شهریور ماه خبر داد و افزود: پیش بینی می شود امسال در اراضی شالیزاری استان گیلان یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن  شلتوک تولید شود.

موسوی با تأکید بر لزوم توجه به معاینه فنی توسط کمپاین های برداشت برنج بیان کرد: برداشت برنج توسط کمپاین دارای معاینه فنی با کیفیت بیشتری انجام می شود، از این رو از کشاورزان درخواست دارم تا به این امر توجه کرده و کار برداشت برنج خود را به بعد از ساعت9 صبح موکول کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان