در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

آب وهوای گیلان خنک شد

۱۴۰۲/۰۵/۲۹ ۱۱:۵۳ کد خبر: 186403
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت آب وهوای استان گیلان در ساعات آینده گفت: طبق پیش بینی های نقشه های هواشناسی، آب وهوای استان گیلان تا پایان هفته ابری و همراه با رگبارهای پراکنده است.

محمد دادرس امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای استان گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی، از روز گذشته شرایط برای افزایش ابر، بارندگی، رگبار، رعدوبرق، وزش باد و تگرگ در برخی مناطق استان فراهم شده است. 

وی با اشاره به اینکه بارش ها در ارتفاعات و دامنه ها قابل ملاحظه است، افزود: دمای هوای اکثر مناطق استان گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها ۵ درجه سلسیوس کاهش پیدا کرد. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در مناطق جلگه ای و ساحلی، پدیده مه و کاهش دید افقی پیش بینی می شود، گفت: مردم و مسافران هنگام ترددهای جاده ای در محورهای کوهستانی و ارتفاعات، احتیاط لازم را به عمل آورند. 

دادرس با اشاره به پیش بینی وقوع بارش های رگباری در گیلان بیان کرد: مسؤولان مربوطه تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی مانند آب گرفتگی، آسیب به سازه های موقت، سیلاب، بالاآمدن ناگهانی آب رودخانه ها، رانش و لغزش زمین و صاعقه به عمل آورند. 

وی با بیان اینکه کشاورزان نیز باید تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از خسارت احتمالی انجام دهند، گفت: کشاورزان در شالیزارها نسبت به برداشت محصول خود هرچه سریع تر اقدام کرده و هنگام وقوع رعدوبرق از حضور در فضاهای باز و ارتفاعات خودداری کنند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان