مدیر فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از انعقاد ۱۰ تفاهم نامه همکاری با شرکت های حاضر در نخستین نمایشگاه بین المللی گردشگری سلیمانیه عراق خبر داد و گفت: در این نمایشگاه با بیش از ۵۰ ...

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، علی مطهری مدیر فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان امروز در جمع خبرنگاران از انعقاد ۱۰ تفاهم نامه همکاری با شرکت های حاضر در نخستین نمایشگاه بین المللی گردشگری سلیمانیه عراق خبر داد و اظهار کرد: در راستای برنامه های نمایشگاهی مناطق آزاد تجاری صنعتی ایران، حضور در نمایشگاه صنعت گردشگری اقلیم کردستان عراق در قالب پاویون مناطق آزاد ایران در دستور کار این سازمان قرار گرفت. 

به گفته وی، هفت تفاهم نامه همکاری مشترک با هلدینگ های توریستی اقلیم به منظور گسترش حضور گردشگران در نخستین منطقه آزاد شمال کشور از مهمترین دستاوردهای کاری هیئت اعزامی سازمان منطقه آزاد انزلی بود.

مدیر فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به جزئیات تفاهم نامه ها گفت: ۲ تفاهم نامه همکاری با شرکت خلاق گردشگری ایران تات، فروش بسته سرمایه گذاری ساخت گلخانه گل های زینتی، و تفاهم نامه سرمایه گذاری و تبادل توریسم از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی با شرکت های بخش خصوصی حاضر در نمایشگاه منعقد شد. 

مطهری دیدار و رایزنی با وزیر گردشگری کردستان عراق، استاندار سلیمانیه و مدیر ارشد گردشگری استان مزبور را از دیگر برنامه های کاری هیأت سازمان منطقه آزاد انزلی دانست و تصریح کرد: نشست و مذاکره با شرکت اماراتی گروه هتل های روتانا در خصوص سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری در زمینه ساخت هتل پنج ستاره و توافقات اولیه در این زمینه و حضور در نشست بازرگانان و فعالین اقتصادی سلیمانیه که به منظور معرفی فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و تبادل توریسم به ریاست مشاور رییس جمهور برگزار شد از مهمترین رویدادهای جنبی نمایشگاه گردشگری سلیمانیه عراق بود. 

وی با تشریح ظرفیت ها، امکانات و مزیت های مختلف گردشگری منطقه متبوع خود که منجر به جذب بیش از ۱۰ میلیون گردشگر در سال گذشته شده است، گفت: در این نمایشگاه با بیش از ۵۰ فعال حقیقی و حقوقی حوزه گردشگری مذاکرات و تبادل اطلاعات در زمینه معرفی منطقه آزاد انزلی شامل فرصت ها و ظرفیت های موجود صورت گرفت.

مطهری با بیان اینکه مذاکره با شرکت های بخش خصوصی در کنار بخش دولتی اقلیم کردستان عراق مهمترین دستور کار گروه اعزامی منطقه آزاد انزلی به نمایشگاه مزبور را تشکیل داده است، افزود: امید می رود شاهد افزایش همکاری های فی مابین جهت جذب گردشگران مذهبی، درمانی، ورزشی و اکوتوریستی با کشور عراق باشیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان