به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، ولی جهانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتقاء بخش خدمات رفاهی در تاسیسات گردشگری و تکمیل اقداماتی چون جاده سلامت که موجب افزایش نشاط اجتماعی جامعه خواهد شد از دیگر مواردی است که برای آن هزینه اعتبار برنامه‌ریزی شده است.

وی اظهار کرد: جاده سلامت یک پیاده راه پنج کیلومتری از لنگرود به چمخاله است که در حوزه اکوتوریسم یا گردشگری طبیعت تعریف شده است که گردشگران حین پیاده‌روی از جاذبه‌های متعدد مرداب، رودخانه و دریا بهره‌مند می‌شوند و برای تکیمل این پیاده راه ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همچنین اعلام کرد: طبق داده‌های آماری، بیش از ۷ میلیون گردشگر در ۵ ماهه نخست سال از نقاط تاریخی، طبیعی و گردشگری استان بازدید کردند.

جهانی، میراث روستایی گیلان را در حضور گردشگر نسبت به دیگر جاذبه‌های استان، پیشتاز دانست و گفت: ۳۰ درصد از آمار یادشده مربوط به حضور گردشگران در این جاذبه گردشگری استان است.

وی موزه میراث روستایی گیلان را از قطب‌های گردشگری استان برشمرد و افزود: این موزه در چهار بخش فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی زبانزد خاص و عام است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان