در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مشاور رسانه شورای اسلامی گیلان تاکید کرد

خبرنگارنماها از جامعه خبرنگاران پاکسازی شوند/ لزوم حضور اصحاب رسانه در جلسات شورای شهر کومله

۱۴۰۲/۰۶/۰۲ ۰۸:۱۸ کد خبر: 186515

مشاور رسانه شورای اسلامی گیلان با اشاره به حضور برخی افراد در ظاهر خبرنگار گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید هرچه سریعتر به ساماندهی خبرنگارنماها از جامعه خبرنگاران بپردازد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، مهدیه رزاقی عصر روز سه شنبه در آیین تجلیل از اصحاب رسانه که در شهرداری کومله برگزار شد، خبرنگاران واقعی را نه خبرنگار بلکه خطرنگار دانست و اظهار کرد: این افراد برای تهیه اخبار دقیق، به آب و آتش می‌زنند و گرما و سرما را به جان میخرند، اما هستند خبرنگار نماهایی که با تشکیل یک کانال بی‌هویت، خود را خبرنگار قلمداد کرده و اخباری که با هزار مشقت تهیه شده را، ناجوانمردانه کپی‌برداری کرده و در کانال بی‌هویت خود بارگذاری می‌کنند.

وی در این راستا خطاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت مربوطه باید هرچه سریعتر به ساماندهی خبرنگارنماها از جامعه خبرنگاران واقعی بپردازد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کومله تغییر در شیوه پرداخت حق الزحمه اصحاب رسانه را از شهردار کومله خواستار شد و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود تا پرداخت‌های مالی به این افراد، نه فاکتور محور، بلکه حقوق محور اعمال شود.

رزاقی در راستای حل مشکلات مالی خبرنگاران و کوتاه کردن مسیر پرداختی حق الزحمه آنان بیان کرد: همانطور که شهرداری و سایر نهادها، ملزم به پرداخت حقوق مزایای پرسنل هستند، باید پایان هرماه، خود را ملزم به پرداخت حق الزحمه خبرنگاران نیز بدانند.

مشاور رسانه شورای اسلامی گیلان همچنین در این مراسم رییس شورای اسلامی شهر کومله را نیز مورد خطاب قرار داد و تصریح کرد: بارها به صورت مکتوب حضور رسانه‌ها در جلسات علنی شورای شهر کومله را از شما خواستار شدم اما هر بار به دلایل معلوم و نامعلوم و منطقی و غیرمنطقی، اعضای شورا با این امر مخالفت کردند.

به گفته وی، امروز در جمع هوشمند اصحاب رسانه یکبار دیگر مسئله حضور این قشر را در جلسات علنی به منظور شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی‌های دقیق از فعالیت‌های دلسوزانه شورا، مطرح و بر این مهم تاکید می‌کنم.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان