خطیب جمعه موقت رشت با اشاره بر اینکه روزی مسائل ابتدایی را به برخی مذاکرات و fatf گره زده بودند، گفت: اما امروز بدون هیچ یک از آن ها وارد فضای معاهدات بین المللی شده ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام احمد طیبی امروز در آئین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به بعد اجتماعی حرکت اربعین حسینی اظهار کرد: تجمع اعتراض آمیز علیه استکبار جهانی یعنی شناخت یزید زمان و استغاثه جهانی به ساحت قدس ربوبی از آثار اجتماعی حرکت عظیم اربعین حسینی است. 

وی با بیان اینکه حرکت عظیم الهی حرکتی به سوی حجت الهی است، گفت: «لبیک یا حسین» به معنای لبیک به امام عصر (عج) است و از آمادگی عالم شیعه خبر می دهد به این معنی که اربعین یک رسانه بین المللی است. 

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه حرکت اربعین، الفت قلبی بین منتظران بوده که این الفت اهل ایمان موید دیدار با امام عصر و زمان است، بیان کرد: علاوه بر بعد اجتماعی این حرکت عظیم بعد فردی را نیز شامل می شود به این معنی که زیارت و تاب آوردن سختی مسیر برای فرد، خیر و خوبی به همراه دارد و گناهان او بخشیده می شود. 

طیبی با بیان اینکه خداوند دوستدار دوستداران امام حسین (ع) است و این افزایش دوستی یعنی تقرب بنده با خدای بزرگ، افزود: شیعیان وقتی به نیابت از مهدی موعود (عج) قدم بر می دارد در صدد جلب رضایت قلب امام عصر است و این بُعد ولایت پذیری و عهد بستن با ایشان را تاکید می کند. 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: هفته دولت که مزین به نام ۲ شهید عزیز و با اخلاص دولت است، فرصتی برای دولتمردان در راستای خدماتشان به مردم و کشور است تا افراد ناصح و خیراندیش برخی از اشتباهات، خطاها و نارسایی ها را آسیب شناسی و یادآوری کنند. 

خطیب موقت رشت با بیان اینکه دولت سیزدهم شبانه روزی مشغول خدمت رسانی است اما در آغاز شکل گیری دولت با مشکلاتی مواجه مانند کسری بودجه، مسئله کرونا، بحران انرژی و امنیت غذایی جهانی، تحریم های ظالمانه و جنگ روسیه و اکراین که کشورهای پیشرفته را هم دچار مشکل کرد، مواجه بود، تصریح کرد: اما با تلاش های انجام شده کاهش نرخ بیکاری، رشد چهار درصدی اقتصادی و آغاز به کار کارخانه های تعطیل اقدامات موثری بود که امیدواریم معیشت مردم و برنج به عنوان محصول استراتژیک مورد اهتمام مسؤولین قرار بگیرد. 

وی با بیان اینکه خبرهایی در خصوص مکاتباتی با برنجکاران و چای کاران رسیده است، گفت: در سطح کشور شاهد موفقیت هایی هستیم که رهبری بدان تاکید کردند که «ما به قله نزدیک شده ایم» و عضویت ایران به پیمان شانگهای و بریکس نویدبخش تحولات خوبی برای ایران اسلامی است. 

طیبی با اشاره بر اینکه روزی مسائل ابتدایی را به برخی مذاکرات و fatf گره زده بودند، اما امروز بدون هیچ یک از آن ها وارد فضای معاهدات بین المللی شده ایم، افزود: ما با امید و اراده نقشه های شوم دشمن را نقش بر آب کرده و شاهد اتفاقات خوبی در آینده نزدیک برای ایران اسلامی خواهیم بود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان