در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

تولید ۷۲۰ هزار تن برنج سفید در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۰۳ ۱۸:۳۶ کد خبر: 186550
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کشت مکانیزه در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان گفت: پیش بینی می شود امسال ۷۲۰ هزار تن برنج سفید در شالیزراهاری گیلان تولید شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم اکبرزاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انجام کشت مکانیزه برنج در این استان دارای فواید بسیار زیادی است، اظهار کرد: انجام مکانیزه کشت برنج در شالیزارهای این استان منجر به کاهش هزینه ها و افزایش تولید در هر هکتار می شود. 

وی با اشاره به کشت مکانیزه در بیش از ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان گفت: بر اساس آمار ۱۸۵ هزار هکتار از شالیزارهای استان به صورت ماشینی کشت شده که ۱۳۵ هزار هکتار آن برداشت شده است. 

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت برنج در ۷۰ درصد از اراضی این استان خبر داد و افزود: در مجموع ۱۶۵ هزار هکتار از شالیزارهای استان معادل ۷۰ درصد برداشت شده است. 

اکبرزاده همچنین با اشاره به خوشه دهی ۱۰۰ درصدی شالیزارهای گیلان بیان کرد: کشاورزان روزهای آفتابی را غنیمت شمرده و برای برداشت محصول خود شتاب کنند تا هنگام بارش باران با مشکلی مواجه نشوند. 

وی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار شالیکار گیلانی مشغول به کاشت برنج در این استان هستند، تصریح کرد: برنج تولید شده در گیلان یکی از مرغوب ترین برنج های کشور است، لذا پیش بینی می شود امسال ۷۲۰ هزار تن برنج سفید در شالیزراهاری گیلان تولید شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان