فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ـدکید بر اینکه یکی از اهداف این نیرو در حضور در دریاهای خنثی سازی توطئه های دشمنان است، گفت: تسلط بر اقیانوس ها تنها راه تأثیرگذاری در هندسه جدید ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی فرصت ها و تهدیدهای نوپدید دریایی در دانشکده علوم و فنون دریایی امام خامنه ای(مد ظله العالی) با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حضوری هوشمندانه در آب های آزاد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره بر موضوع دریا و حضور موثر و هوشمندانه، فرصت ساز و قدرت آفرین در آن تأکید دارند، لذا توجه به این مهم به یکی از سیاست های نیروی دریایی سپاه مبدل شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به بهره مندی از آب های آزاد و دور دست در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: حضرت آقا فرمودند در دریاها پیش بروید و آب های دوردست را درنوردید و دیدتان را بلند کنید و اگر ما بتوانیم این کار را انجام بدهیم،  افراد بعد از ما می توانند از فرصت های آن استفاده کنند.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از اهداف این نیرو در حضور در دریاهای خنثی سازی توطئه های دشمنان دانست و بیان کرد: ما در دریا اصطلاحی به عنوان سیادت دریایی داریم به این معنا که هر کسی در دریا حضور داشته باشد همان جا حاکم است.

تنگسیری با بیان اینکه نیروهای مختلف در سپاه از جمله نیروی دریایی، زمینی، هوافضا تکمیل کننده یکدیگر در حوزه های مختلف هستند، گفت: هیچ موردی را نمی توان در نیروی زمینی و هوافضا یافت که در نیروی دریایی وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به تنها راه تأثیرگذاری ر هندسه نظم جدید جهانی گفت: هر آنچه که شما در سلاح فکر می کنید در نیروی دریایی وجود دارد و اگر ما می خواهیم در هندسه نظم جدید جهانی تأثیرگذار شویم، باید در اقیانوس ها و دریاها حضور مسلط داشته باشیم و به فضل الهی ملت و مملکت اسلامی از این حضور بهره مند شوند.

پایان پیام/۳۳۸۹
 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان