زیر و بم تئاتر در گفت وگوی صریح با کاظم نظری، نمایش های جدید حمید جبلی، محمد حاتمی و رحمت امینی در تئاترشهر، آغاز روایت موسیقیایی آریا عظیمی نژاد در تلویزیون، رضایت پیمان جبلی از مصوبات ایجاد شهرک ...

به گزارش ایسنا، روز شنبه چهارم شهریورماه، گفت وگویی با کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی در ایسنا منتشر شد که با بیان این که نقد در ذات تئاتر وجود دارد، گفت: مسئولان باید برای برطرف کردن معضلات جامعه از زاویه دید هنرمندان، اقدام کنند نه اینکه جلو اجرای آن تئاتر را بگیرند یا ندیده، درباره آن اظهارنظر کنند. او همچنین نکاتی را درباره اداره تئاتر، کناره گیری تعدادی برخی هنرمندان از اجرای نمایش، حضور روحانیون در شورای نظارت و ارزشیابی و ... مطرح کرد.

حمید جبلی، محمد حاتمی و رحمت امینی به صحنه می آیند

در ادامه، برنامه اجراهای جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر با میزبانی از هفت نمایش، اعلام شد؛ حمید جبلی، محمد حاتمی و رحمت امینی قرار است در این مجموعه روی صحنه بیایند. 

همچنین نمایش «دهان کابوی» با طراحی و کارگردانی نیما ذاکر از پنجم شهریورماه در «خانه نمایش دا» به صحنه خواهد رفت.

نمایش سجاد افشاریان بیش از ۵ هزار مخاطب داشته است

افزون بر این ها، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش های تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر تا پایان روز جمعه ۳ شهریورماه ۱۴۰۲ اعلام شد. به این ترتیب نمایش «بک تو بلک» به کارگردانی سجاد افشاریان که دوره جدید اجراهایش را در سالن اصلی تئاتر شهر سپری می کند، با مجموع ۹ اجرا، میزبان بیش از ۵ هزار مخاطب بوده است.

از اجرای «خواب زمستانی» تا مستندی درباره مجسمه سازی

اجرای یکی از نمایشنامه های لیلی عاج در تماشاخانه مهرگان، آرش اسحاقی در تدارک ساخت مستندی درباره تاریخ مجسمه سازی، هدیه تماشاخانه سنگلج برای هفته دولت، رونمایی از پوستر برنامه ای به مناسبت روز سینما و... از جمله دیگر خبرهای سینما و تئاتر بود.

آغاز روایت موسیقیایی آریا عظیمی نژاد در تلویزیون 

همچنین شبکه نسیم از آغاز پخش برنامه «مجلس واقعه» از (نهم شهریور) خبر داد. عنوان شده است این برنامه روایتی موسیقیایی از آئین تعزیه خوانی است و توسط آریا عظیمی نژاد اجرا خواهد شد.

رضایت پیمان جبلی از مصوبات

خبرهای منتشرشده از برنامه هفتم کمیسیون تلفیق مجلس، از تصویب ایجاد شهرک تلویزیونی حکایت دارد، پیمان جبلی - رئیس سازمان صدا و سیما - نیز با اشاره به مصوبات کمیسیون مجلس، اظهاراتی داشت. 

دستمزدهای تلویزیون در شأن بازیگران نیست

مهوش صبرکن، بازیگر باسابقه تلویزیون که حضورش در سریال «پس از باران» در نقش «خانم بزرگ» هنوز از خاطر بسیاری نرفته است از نحوه برخورد با هنرمندان در زمینه بحث مالی گله مند است. او که مدت هاست در تلویزیون حضور ندارد دلیل این دیده نشدن را ابتدا کمبود متن های خوب می داند و سپس مشکلات مالی که همواره هنرمندان را آزار می دهد.

هنرنمایی پس از مرگ!

نکوداشتی برای اخوان ثالث

به مناسبت سی وسومین سالگرد درگذشت مهدی اخوان ثالث، مراسم نکوداشتی برای این شاعر روز چهارشنبه، هشتم شهریورماه از ساعت ۱۷ در سالن حافظ خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات الهی، خیابان ورشو برگزار می شود.

دیدگاه متفاوتی درباره اسطوره ها و ادبیات کودک

کوچکترین پسر «پیکاسو» درگذشت

«کلود روئیز پیکاسو» کوچکترین پسر «پابلو پیکاسو» که مدیریت میراث ارزشمند این هنرمند نامدار اسپانیایی را بر عهده داشت، درگذشت.

شجریان چگونه شجریان شد؟

رتبه ثبت ایران در یونسکو

همچنین ایسنا در هفته دولت مروری داشت بر پرونده های ثبتی میراث فرهنگی که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو سال اخیر پیگیری شده است. درحالی که معاون میراث فرهنگی نیز خبر داده ثبت ۲۰۰ پرونده در دستور کار است. ایران در دو سال اخیر پنج عنصر میراث ناملموس را ثبت جهانی کرد و هفت پرونده دیگر برای ثبت در اجلاس آتی یونسکو آماده شده است. علاوه بر این در حوزه میراث فرهنگی ملموس دو پرونده «منظر فرهنگی ماسوله» و «هگمتانه و مرکز تاریخی همدان» برای ثبت در سال ۲۰۲۳ میلادی به یونسکو فرستاده شده و پرونده کاروانسراهای تاریخی نیز به زودی در یونسکو به رأی گذاشته می شود.

نشانی موکب های اربعین ویژه بانوان اعلام شد

در ادامه، دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی اطلاعات مربوط به ۱۰۰ موکب خدمت رسانی ویژه بانوان در اربعین در پایانه های مرزی و شهرهای عراق را اعلام کرد.

ستاد امور گمشدگان اربعین در عراق و مرزها مستقر شد

و این که سازمان حج و زیارت از استقرار ستاد امور گمشدگان در شهرهای زیارتی عراق و مرزهای زمینی دو کشور ایران و عراق همزمان با پیاده روی اربعین خبر داد.

کشف یک دیوار ۴هزارساله

در نهایت این که باستان شناسان بقایای یک دیوار باستانی را در کشور «پرو» کشف کرده اند که قدمت ْآن به بیش از ۴۰۰۰ سال می رسد.

تصمیم جدید «بوتان» برای گردشگری

ماجرای سرقت از «موزه» و استعفای مدیر آن

گزارش یک برخورد دریایی

انتهای پیام 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان