رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه صدا و سیما به صورت پراکنده برنامه های آموزشی در مباحث مختلف پخش می کند، گفت: پسماند، تفکیک زباله از مبدأ مباحثی است که نیاز به فرهنگ سازی و ارائه آموزش از طریق ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا ظهر امروز به همراه جمعی از اعضای شورا در دیدار با مدیرکل صداوسیمای گیلان در ساختمان صداوسیما با اشاره به اینکه خدا را شاکریم در دورانی زندگی می کنیم که حاکمیت شیعه حاکم است، اظهار کرد: تعدادی از کارکنان شهرداری رشت به منظور خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) به کربلای معلی عازم شدند تا بتوانند همچون ادوار گذشته به این عزیزان خدمات رسانی کنند.

وی با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و گرامی داشت هفته دولت و روز کارمند افزود: با خدمات ماندگاری که این دو شهید گرانقدر در دوران کوتاه خدمت انجام دادند برای همیشه نام و یاد آنان در قلب و روح جان مردم ماندگار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت تعامل خوبی ما بین صداوسیما و مجموعه مدیریت شهری حاکم بود، افزود: صداوسیما با حضور در جلسات شورا مباحث مهم را منعکس می کرد و مصوبات شورا را به اطلاع شهروندان شریف می رساند.

کارگرنیا به پخش زنده جلسات صحن شورای رشت اشاره کرد و گفت: هر هفته خبرنگاران پرتلاش در جلسات صحن شورا حضور پیدا می کنند، اما به واسطه محدودیت هایی که به لحاظ مکان وجود دارد نمی توانیم به خوبی میزبان این خبرنگاران عزیز باشیم.

وی با اشاره به اینکه صداوسیما به صورت پراکنده برنامه های آموزشی در مباحث مختلف پخش می کند، تصریح کرد: در بخش پسماند به همکاری بیشتر صدا و سیما با مجموعه مدیریت شهری رشت نیاز داریم و مباحثی همچون سلامت، بهداشت  از طریق آموزش تأثیرگذارتر است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه پسماند، تفکیک زباله از مبدأ مباحثی است که نیاز به فرهنگ سازی و ارائه آموزش از طریق صدا و سیما دارد افزود: امیدواریم با این مهم جامعه ای عاری از مشکلات داشته باشیم.

همراهی شورا و شهرداری منجر به اتفاقات خوبی شده است

شهردار رشت نیز در این جلسه با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد شهدای هفته دولت و تبریک روز کارمند اظهار کرد: انتصاب مدیرکل جدید صدا و سیما را تبریک می گویم و برای وی در این مسیر آرزوی توفیق دارم.

رحیم شوقی با بیان اینکه قدمت صدا و سیما و حضور نیروهای توانمند در این مجموعه یقیناََ در کیفیت آثار بسیار تأثیرگذار است، افزود: صدا و سیمای مرکز گیلان از تأثیرگذاری بالایی در بین آحاد جامعه برخوردار است و مصداق سخن بنده حضور دو عضو این مجموعه در شورای ششم است.

وی با تأکید به اینکه انعکاس مباحث مجموعه مدیریت شهری رضایتمندی شهروندان را به همراه دارد، افزود: باید با اطلاع رسانی صحیح امیدآفرینی کنیم و رضایت شهروندان را جلب کنیم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه در  دورترین روستاهای گیلان خدمات رسانی در حوزه آب و بری و گاز انجام شده است تصریح کرد: اعضای شورای رشت واقعا دلسوز و به دنبال رفع مشکلات مردم هستند و یک همبستگی در بین شورا و شهرداری رشت وجود دارد که بی نظیر است و دلیل آن نگاه های مشترکی است که وجود دارد و واثق کارگرنیا ریاست شورا از دلسوزان شهر است که یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس است و نیز دیگر اعضای شورای رشت نیز به همین ترتیب برای اعتلای شهر تلاش می کنند.

شوقی با تأکید به اینکه نگاه حمایتی و دلسوزانه شورا، بنده را برای خدمت شبانه روزی ترغیب می کند، افزود: بر خودم واجب می دانم تا از این نگاه همیت و خدمت تشکر و در راستای رفع مشکلات استفاده کنم و ان شاالله بتوانیم در این مدت مردم را امیدوار کنیم و خدا را شاهد می گیرم که هیچ هدفی به غیر از رفع مشکلات ندارم.

وی با اشاره به اینکه در عرصه فضای مجازی نسبت به دشمن عقب هستیم بیان کرد: متاسفانه فضا به سمتی رفته است که باید اعتماد را جلب کنیم و امیدواریم با حضور مدیر کل جدید صدا و سیمای گیلان نیز شاهد اتفاقات خوب و جدیدی باشیم و برای مدیر کل پیشین این مجموعه نیز آرزوی موفقیت داریم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه انتظار داریم صدا و  سیما همراه مجموعه مدیریت شهری باشد گفت: یقینا عملکرد و دغدغه های مدیریت شهری از طریق صدا و سیما بهتر به گوش شهروندان می رسد و موضوعاتی همچون مصوبه جدیدی که اخیرا از طریق مجلس در موضوع زمین های نسقی صادر شد می تواند از طریق صدا و سیما بهتر به گوش مردم برسد.

شوقی با با بیان اینکه پروژه هایی در شهر در سال های ۹۲ و ۹۳ مصوب شده بود که به هر دلیلی اجرایی نشد، افزود: مجموعه مدیریت شهری عزم خود را برای اجرای پروژه های عمرانی جزم کرده است و همراهی صدا و سیما می تواند در کاهش بسیاری از دغدغه ها تأثیرگذار باشد.

وی با تأکید به اینکه با تعامل، هدایت و همراهی ریاست و دیگر اعضای شورا از شهرداری رشت اتفاقات خوبی رقم زده است، افزود: یقینا حتی اگر یک روز  حمایت شورا از شهرداری رشت نباشد کارها با مشکل مواجه می شوند و بنده اطمینان می دهم که هیچ گاه کاری انجام نمی شود که این حمایت از بین برود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه ترافیک رشت یک معضل چند ده ساله است، تصریح کرد: با اقدامات چند ۱۰ ساله نیز این ترافیک برطرف می شود  اما در تلاشیم تا با برنامه های راهبردی که در دست اجرا است این مشکلات را کنترل و برطرف کنیم و ان شاالله با اجرایی شدن پروژه ژ پنج نیز حجم زیادی از  بار ترافیکی رشت برطرف می شود و تقاضا داریم مثل همیشه صداوسیما همراه مجموعه مدیریت شهری باشد و ان شاالله برنامه هفتگی ما بین مجموعه مدیریت شهری و صداوسیما با هدف انعکاس اقدامات نیز به نتایج خوبی بیانجامد.

ساخت کارهای کوتاه با هدف فرهنگ سازی

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه با گرامی داشت هفته دولت و اشاره به اینکه عمر مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر کوتاه بود اظهار کرد: خدمات صادقانه این دو شهید گرانقدر نامشان را ماندگار کرد و ان شاا توفیق نام نیک نصیب همه ما شود.

تقی ربانی با بیان اینکه چندین مرحله با ریاست شورا و شهردار رشت دیدارهایی داشتم افزود: در این دیدارها صحبت هایی مطرح شد که هر دو پذیرای آن بودیم و در نهایت به برگزاری این جلسه منجر شد.

وی با تشکر از دغدغه های مطرح شده توسط منتخبین مردم رشت بیان کرد: همه ما در تلاشیم تا خدمت کنیم و وظیفه صدا و سیما نشان دادن خدمات نظام و مطالبه گری است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به اینکه از طریق رسانه و صدا و سیما می توانیم با سرعت بیشتری فرهنگ سازی کنیم، تصریح کرد: در گذشته بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی دغدغه بزرگی بود که با فرهنگ سازی های انجام شده امروزه این مشکل برطرف شده و صدا و سیما چون بیننده بیشتری دارد می تواند تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

ربانی با تأکید به اینکه آمادگی ساخت برنامه هفتگی و تعاملی وجود دارد، افزود: از مجموعه مدیریت شهری رشت تقاضا دارم که اخبار این حوزه را به صدا و سیما اطلاع دهند و یقینا با ساخت برنامه های کوتاه می توانیم در راستای فرهنگ سازی گام های مؤثرتری برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در ابتدای شروع فعالیت شورای ششم چنین نشستی با مدیر کل پیشین صدا و سیما نیز برگزار شد، افزود: قرار بود در همان زمان نیز تعاملات خوبی ما بین مجموعه مدیریت شهری و صدا و سیما رقم بخورد که متأسفانه عزمی از سوی شهرداری در این باره مشاهده نشد و پیشنهاد  می کنم مدیران روابط عمومی صدا و سیما، شورا و شهرداری رشت طی نشست هایی، موضوعات مورد نظر را بررسی و به نقطه نظرات مشترک دست پیدا کنند.

کارگرنیا با بیان اینکه تجربه خوب پلیس در تعامل با صدا و سیما نشان دهنده آن است که فرهنگ سازی از طریق صدا و سیما و رسانه ها تأثیرگذاری بیشتر و زودتر دارد، افزود: بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی تأییدی بر این فرهنگ سازی و تأثیرگذاری است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان