آستارا- استاندار گیلان گفت: پل مرزی جدید آستارا در آینده نزدیک تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر دوشنبه همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در افتتاح پروژه های شهرستان آستارا اظهار کرد: شهرداری آستارا تلاش خوبی در اجرای پروژه های شهری دارد که از آن پشتیبانی می شود و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز در بحث اعتبارها کمک خواهند کرد تا با همکاری شورای شهر برای مردم خدمات خوبی انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به حمایت استانداری از سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح های سالم سازی سواحل افزود: استانداری به طور حتم به طرح های سالم سازی کمک خواهد کرد اما باید حریم دریا هم حفظ شود، زیرا متعلق به مردم است.

استقبال از بخش خصوصی در صورت تمایل به سرمایه گذاری

وی ادامه داد: ساحل آستارا تا ساحل رودسر حدود ۳۰۰ کیلومتر است و هر کجا که بخش خصوصی تمایل داشته باشد، با آغوش باز مورد استقبال قرار می گیرند و کمک می شوند.

عباسی همچنین با تاکید بر استفاده از اقتصاد دریا مانند کشتیرانی و دریانوردی گفت: در این راستا برای ترانزیت کالا راه آهن رشت به کاسپین راه اندازی می شود و اقتصاد در استان نیز رونق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه بندر زیبای آستارا، انزلی، چمخاله و کاسپین آماده فعالیت گردشگری و تجارت و سرمایه گذاری هستند، افزود: بازارچه های مرزی نیز در این شهرها و در سایر نقاط می توان ایجاد کرد تا در فصل گردشگری فعالیت کنند.

استاندار گیلان با اشاره به پروژه های عمرانی شهرستان آستارا گفت: امید می رود پل های مرزی هرچه زودتر درست تا ارتباطات قوی تر شود و رونق آستارا را دوباره شاهد باشیم و قطعاً در صورت اجرایی شدن برای توسعه بخش های مختلف شهر زیبا و گردشگری و نمونه آستارا با جان و دل خدمت خواهیم کرد.

وی به پروژه استخر شنای آستارا اشاره کرد و ادامه داد: مردم عزیز جوانان آستارا و سایر مردم علاقه مند آرزوی ایجاد استخری در این منطقه داشتند که این استخر پس از مدت ها متروکه بودن با همت اداره کل ورزش و جوانان آماده شد و امید می رود به سلامتی استفاده کنند و از این نظر جای خوشحالی است.

وی ادامه داد: همچنین فرمانداری و بویژه نماینده آستارا که با ما همراهی کردند و برای این پروژه پنج میلیارد از محل اعتبارهای در اختیار نماینده گذاشتند؛ باید این نگاه ادامه یابد و سرانه اماکن ورزشی را به ویژه در مناطقی که جوانان مستعدی داریم، بالا ببریم.

عباسی با تاکید بر قرار گرفتن اماکن ورزشی در اختیار مردم تصریح کرد: اماکنی که داریم همه باید در اختیار عموم قرار بگیرد، جز نقاطی که بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده و متعلق به خودشان است، همه ارگان ها، نهادها و سازمان ها باید امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم بگذارند تا اوقات فراغت خود را با ورزش سپری کنند، لذا در این راستا انتظار می رود فرماندار آستارا نسبت به تشکیل نشست شورای ورزش شهرستان اقدام و همه این اماکن را آزاد اعلام کند.

تلاش مسئولان در مسیر رشد و شکوفایی منطقه شد

وی خواستار تلاش مسئولان در مسیر رشد و شکوفایی منطقه شد و افزود: از اعضای شورای تأمین، فرمانده سپاه و فراجا و مرزبانی و دریایی می خواهیم تا همه کمک کنند که فضا برای رشد، شکوفایی و بالندگی منطقه و مردم عزیزمان فراهم شود، شورای شهر پروژه های عام المنفعه برای آرامش و رفاه مردم را تصویب و شهرداری بر همین روال اجرا کند و ما هم حمایت می کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به پروژه راه آهن رشت به آستارا گفت: بحث اصلاح مطالعات قبلی در حال انجام است و چون راه آهن روسیه با راه آهنی که ما داریم استفاده می کنیم متفاوت است تلاش می شود که با حداقل استفاده از فضای موجود از ابنیه و پل استفاده شود.

وی افزود: طبق محاسبه قبلی، از ۱۶۰ کیلومتر حدود ۵۰ کیلومتر پل بود و پیشنهاد این است که پل ها بیشتر و در بخشی هم از تونل استفاده شود تا زمین های کشاورزی و شهرهای منطقه آسیب نبیند.

عباسی ادامه داد: پل مرزی جدید به زودی آماده شده و به بهره برداری می رسد؛ راه آهن هم سر و سامان پیدا می کند و منطقه آستارا به عنوان نگینی درخشان در استان گیلان خواهد درخشید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان