به گفته ناظر گمرکات گیلان، از ابتدای امسال تا کنون یک میلیون و ۱۲ هزار و ۷۸۹ تن کالا از گمرکات گیلان وارد کشور شد، که این امر نشان دهنده افزایش ۹۲ درصدی واردات کالا های اساسی به گیلان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صادق برزگر ناظر گمرکات گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از  گمرک های استان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بنادر و گمرک های گیلان دارای ظرفیت خوبی به لحاظ صادرات و واردات کالاهای اساسی و مهم است، اظهار کرد: در استان گیلان چندین گمرک مهم وجود دارد که هر کدام به نوبه خود روزانه شاهد واردات و صادرات انواع های کالاهای اساسی از جمله روغن، ذرت و غلات دارد.

وی با اشاره به واردات بیش از بیش از یک میلیون تن از کالا از گمرکات گیلان به این استان گفت: از ابتدای امسال تا کنون یک میلیون و ۱۲ هزار و ۷۸۹ تن کالا از گمرکات گیلان وارد کشور شد، که این امر نشان دهنده افزایش  ۹۲ درصدی واردات کالا های اساسی به گیلان است.

ناظر گمرکات گیلان،  ارزش میزان کالاهای وارد شده به این استان را بیش از ۸۰۰ میلون دلار دانست و بیان کرد:  ارزش این مقدار کالا ۸۶۲ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۸ دلار است و شامل غلات (جو و ذرت دامی)، گوشت و روغن چوب و تخته محصولات شیمیایی کاغذ، مقوا، خمیر چوب، ماشین آلات، لوازم و قطعات است.

برزگر با تأکید بر لزوم توجه به ارتباط با کشورهای حاشیه خزر در راستای افزایش واردات و صادرات کالا در کشور افزود: این کالا ها از کشور های امارات متحده عربی، اوکراین، ترکیه، روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، اکوادور از طریق گمرکات گیلان به کشور وارد و ترخیص شده است.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان