به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، ۹۰ پروژه مخابراتی و زیرساختی حوزه مخابرات استان با اعتبار ۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال در جریان سفر عصر امروز استاندار گیلان به شهرستان لنگرود همزمان بهره برداری شد.

همچنین استاندار گیلان در این سفر، طرح توسعه یک واحد صنعتی تولیدکننده لوازم التحریر با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال را در شهرک صنعتی لنگرود بهره برداری کرد.

نیروهای مشغول به کار این واحد صنعتی با اجرای طرح توسعه از ۵۰ نفر به ۲۰۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین ۳۸ طرح هادی روستایی هم در این سفر به بهره برداری رسید که در این رابطه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: یکی از اقدامات این بنیاد اجرای پروژه‌های طرح هادی در روستاها از جمله آسفالت، جدول گذاری، راهسازی و گابیون‌بندی و زیرسازی است که در همین ارتباط ۳۸ پروژه طرح هادی در استان آماده و بهره برداری شد.

به گفته حامد دائمی، برای اجرای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

photo1693321027.jpeg

وی عمده این پروژه‌ها را آسفالت معابر به میزان ۱۶۸ هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: سال گذشته برای اجرای طرح هادی سه هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال برای ۲۳۲ پروژه تعریف کردیم که این اعتبار در سال ۱۴۰۲ به چهار هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال برای ۲۶۲ پروژه افزایش یافت.

وی گفت: طی ۲ سال اخیر در مجموع هفت هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال برای اجرای ۴۹۶ پروژه طرح هادی اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان شاخص اجرای طرح هادی را در ابتدای سال ۱۴۰۰.۴۸ درصد عنوان و تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات این شاخص اکنون به ۵۲ درصد رسیده است.

دائمی با بیان اینکه در کنار اجرای طرح هادی بازنگری و تهیه طرح‌ها هم پیگیری می‌شود، اظهار کرد: در همین راستا طی ۲ساله اخیر ۴۲۰ میلیارد ریال برای بازنگری طرح‌های هادی ۳۶۹ روستا در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان شاخص اجرای تهیه طرح هادی را ۹۸ درصد ذکر و خاطر نشان کرد: بر همین اساس طی ۶ ماهه امسال ۱۱۷ روستا تامین اعتبار شده و انتخاب مشاور نیز صورت گرفته است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان