استاندار گیلان حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان را برنامه های راهبردی دولت دانست و با توجه به مسائلی در بخش برنج گفت: با حمایت های دولت از کشاورزان بازار برنج در حال متعادل شدن است.

به گزارش لنگرخبر، اسدالله عباسی امروز در مراسم افتتاح همزمان ۳۸ طرح هادی، یک طرح توسعه واحد صنعتی و ۹۰ پروژه مخابراتی در مسجد امام سجاد روستای یعقوبیه شهرستان لنگرود با بیان اینکه با دیپلماسی فعال رئیس جمهوری در دنیا حرف برای گفتن داریم، اظهار کرد: در حال حاضر رشد اقتصادی کشور به چهار درصد رسیده و به سمت هشت درصد حرکت می کنیم. 

وی با بیان اینکه  سعی کردیم با مبارزه اقتصادی، جهاد اقتصادی و شعارهای راهبردی مقام معظم رهبری با جدیت ادامه دهیم و وضعیت معیشت و اقتصاد را سامان دهیم، گفت: وقتی دولت مردمی و انقلابی مصمم بود تا اقتصاد کشور را شکوفا کند، دشمن دستپاچه شد و کشور ما را برای پنج ماه درگیر اغتشاشات و مسائل جنگ ترکیبی کرد تا حواس را پرت حواشی کند اما با توکل بخدا و حضور مردم ولایتمدار محکم ادامه دادیم. 

استاندار گیلان، ساماندهی نرخ ارز از چندگانگی، تعامل با کشورهای منطقه، ورود واکسن کرونا، عضویت ایران اسلامی در شانگهای و عضویت کشورمان در بریکس را از جمله اقدامات دولت و دیپلماسی فعال آیت الله رییسی عنوان کرد.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان، در شهریور سال ۱۴۰۰، روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر از هموطنان مان جان خود را بر اثر ابتا به ویروس کووید ۱۹ از دست می دادند و با وجود اینکه پول واکسن را واریز کرده بودیم اما به ما واکسن نمی دادند ولی دولت سیزدهم با وجود همه سختی ها، مسؤولیت را پذیرفت و بعد از اینکه واکسن را خودمان تولید کردیم حاضر شدند به ما واکسن بدهند. 

عباسی حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان را برنامه های راهبردی دولت دانست و با توجه به مسائلی در بخش برنج بیان کرد: با حمایت های دولت از کشاورزان بازار برنج در حال متعادل شدن است. 

وی با بیان اینکه باید بدون مزد و منت خدمت کنیم، بر استفاده از ظرفیت های مردمی تاکید کرد و گفت: هر جا که مردم مشارکت کنند کارها به سرعت پیش می رود اما هر جا از مردم استفاده نشود ره به جایی نخواهیم برد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت در شعار راهبردی بر اساس شیوه شهیدان رجایی و باهنر که در سیرت خود به مدیریت جهادی عمل کرد، به این مدیریت عمل می کند، خطاب به مدیران استان گفت: باید شهیدان رجایی و باهنر را الگو قرار دهیم و همچون آنان ساده زیستی و خستگی ناپذیر باشیم و شبانه روزی آنچنان تلاش کنیم که لبخند رضایت به چهره مردم ولی نعمتان بشیند. 

به گزارش لنگرخبر، امروز ۳۸ طرح هادی، یک طرح توسعه واحد صنعتی و ۹۰ پروژه مخابراتی استان با حضور استاندار گیلان به طور متمرکز در شهرستان لنگرود افتتاح و بهره برداری شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان