در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر مکانیزه برداشت شدن بخش اعظمی از شالیزارهای استان، گفت: گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که بر اساس آمار ۱۷۳ هزار هکتار از این شالیزار ها ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم اکبرزاده مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی این استان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کاشت برنج با توجه به شرایط سخت آبی به خوبی انجام شده است، اظهار کرد: در سال زراعی جدید و به دلیل بارش کم و کاهش آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود شاهد مشکلاتی در حوزه تأمین آب زراعی بودیم ولی با تدبیر دولت، جهاد کشاورزی و آب منطقه ای، هیچ موردی از خشکی شدید مزارع در گیلان گزارش نشده است.

وی  با اشاره به برداشت به موقع محصول و وضعیت خوب شالیزار های گیلان گفت: تاکنون ۲۱۱ هزار هکتار از شالیزار های گیلان معادل ۸۹ درصد آن برداشت شده است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر مکانیزه برداشت شدن بخش اعظمی از شالیزارهای استان، بیان کرد: گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که بر اساس آمار ۱۷۳ هزار هکتار از این شالیزار ها ماشینی برداشت شده است. 

اکبرزاده از خوشه دهی ۱۰۰ درصدی شالیزار های گیلان خبر داد و افزود: روز های آفتابی فرصت مناسبی است تا کشاورزان برای برداشت محصول خود شتاب کنند، لذا پیش بینی می شود ۳۰۰ هزار شالیکار گیلانی امسال ۷۲۰ هزار تن برنج سفید استحصال کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان