وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهم ترین سیاست گروه اقتصادی دولت دلارزدایی است.

محمدمهدی اسماعیلی دهم شهریور ماه در پیش خطبه نمازجمعه خرم آباد، اظهار کرد: ما در دولت انقلابی وقتی کار را آغاز کردیم که کشور دچار کرونا بود و بیش از ۷۰۰ نفر از هموطنان را روزانه از دست می دادیم، فعالیت های مختلف کشور تحت الشعاع این بیماری قرار گرفته بود، دولت انقلابی از همان ماه های اول بیشترین میزان خدمت را انجام داد و ما وقتی کرونا را به پایان رساندیم که در کشورهای غربی آمار فوتی های سه رقمی داشتند.

به گزارش ایسنا، اسماعیلی با بیان اینکه دولت در بخش های عمرانی، اقتصادی و فرهنگی گام های بزرگی برداشته است، اضافه کرد: در حوزه سیاست خارجی عده ای می گفتند که فقط ما دیپلماسی می دانیم و آمال خود را در رسیدن به تفاهم با آمریکا قرار دادند که اینها عزت مسلمین را نمی خواهند ولی دولت انقلابی سیاست خارجی را بر مبنای دوستی و گسترش همکاری با کشورهای دوست، مسلمان و هم پیمان قرار داد، که پیمان شانگ های و بریکس دو دستاورد مهم دولت بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مهم ترین سیاست گروه اقتصادی دولت دلارزدایی است، تصریح کرد: امروز کشور به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است، به دلیل حجم مشکلات ومیراثی که از گذشته به جا مانده شهد شیرین خدمت را آنطور که باید نمی چشند.  

وی در ادامه با بیان این مطلب که لرستان در قرون مختلف ملجاء و مأمنی برای پیروان آل الله بوده و مردم این استان در نهضت اسلامی مردم ایران حضوری نورانی داشتند، و افتخارات بزرگی را در دل خودش جای داده است، افزود: جای جای این استان مملو از گذشت، ایثار و شهادت است و ما باید این اتفاقات فرهنگی را در دست بگیریم که مهمترین هویت ملی ما هستند و راز ماندگاری انقلاب و نهضت اسلامی مردم ایران در این محبت بی دریغ ملت به آل الله بوده که لرستان پیشتاز آن هاست.

اسماعیلی با اشاره به اینکه هفته دولت به نام دو خدمتگزار اسطوره ای نامگذاری شده است، تصریح کرد: عمر خدمت این دو شهید زیاد نبود اما برای همیشه به عنوان الگوی دولتمردان ما ماندگار هستند، خصلت جهاد در راه خدا و اخلاص در عمل کار را ماندگار می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در رأس دولت امروز یک مجاهد است که در عرصه های مختلف آزمون پس داده و مورد اعتماد امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده و به عنوان یکی از شخصیت های برجسته انقلابی یک مجتهد آگاه مسئولیت دولت را برعهده گرفتند و برای اعتلای کشور تلاش کرده و شب و روز نمی شناسند.

وی بیان کرد: در لرستان با حضور نیروهای انقلابی و جهادی مسیر توسعه استان فراهم شده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در لرستان استعدادهای سرشار بی رغیب وجود دارد و باید ابزار بروز و ظهور آن فراهم شود، ادامه داد: جای جای لرستان زرخیز است و عقب ماندگی تاریخی دارد که باید برطرف شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مسیر فرهنگی لرستان را با مدیریت امام جمعه جلو می بریم، سند و برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی لرستان آماده است و به فعالان فرهنگی، هنری، دینی و رسانه ای می گوییم ما آماده حمایت های همه جانبه از طرح های فرهنگی هستیم و باید بتوانیم عقب ماندگی های چند دهه ای را با حضور خود مردم جبران کنیم.

وی افزود: وظیفه ما حمایت، تسهیل و حمایت بوده و تصدی برعهده خود مردم است.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان