رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت از دستگیری یکی از برداشت کنندگان غیرقانونی ش و ماسه از رودخانه سفیدرود خبر داد و گفت:برداشت شن از رودخانه سفید رود باید بر اساس قانون و با نظارت دستگاه های متولی و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد تقی تقی زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این اداره و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازدید و نظارت از برداشت شن و ماسه یکی از سیاست های این اداره در سطح استان است، اظهار کرد: برداشت شن از رودخانه سفید رود باید بر اساس قانون و با نظارت دستگاه های متولی و قضایی بوده و با هرگونه خلافی در این خصوص برخورد می شود.
وی از دستگیری یکی از برداشت کنندگان غیرقانونی شن و ماسه از رودخانه سفیدرود خبر داد و گفت: طی رصد اطلاعاتی و گشت های شبانه روزی مأموران یگان حفاظت پاسگاه سرمحیط بانی سراوان و جمع آوری مستندات کافی با دستور قضایی یکی از برداشت کنندگان غیرمجاز و با سابقه شن و ماسه بازداشت و جهت ادامه روند قضایی راهی زندان شد.
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با تأکید بر ورود دستگاه قضا و فراجا به ماجرای برداشت غیرقانونی شن و ماسه از رودخانه سفیدرود، بیان کرد: این متخلف با تغییر وضعیت تراکتور کشاورزی و نصب پاکت اقدام به برداشت، دپو و فروش مخلوط رودخانه می کرد که با هماهنگی و همکاری دستگاه قضا و نیرو فراجا ادوات وی توقیف و به پارگینک منتقل شد.
تقی زاده با اشاره به نظارت، کنترل و پایش رودخانه ها و مناطق تحت مدیریت، تصریح کرد: از تمام شهروندان و علاقه مندان به حفظ محیط زیست خواست هرگونه تخلفات زیستی محیطی را به نیرو های یگان شهرستان و یا با سامانه گویا ۱۵۴۰ برای پیگیری و برخورد لازم اطلاع دهند.
پایان پیام/۳۳۸۹/س

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان