روزهای پایانی برداشت شالی در گیلان

۱۴۰۲/۰۶/۱۱ ۲۰:۳۶ چاپ کد خبر: 186769
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۹۰ درصد اراضی شالیزاری استان خبر داد و گفت: برداشت شالی نهایتاً تا یک هفته دیگر در استان گیلان به پایان می رسد.

صالح محمدی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه گیلان به روزهای پایانی برداشت شالی نزدیک می شود، اظهار کرد: تاکنون ۲۱۴ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان معادل ۹۰ درصد اراضی شالی کاری، برداشت شده است.

وی از برداشت مکانیزه بیش از ۸۰ درصدی اراضی شالیزاری استان خبر داد و افزود: برداشت مکانیزه با کمباین های مخصوص برنج در ۱۷۳ هزار هکتار از شالیزارها انجام شده و همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه برداشت محصول برنج با توجه به شرایط آب و هوایی نهایتاً تا یک هفته آینده به اتمام می رسد، گفت: کشاورزان می توانند به سبب افزایش بهره وری در سطح، کشت راتون را در دستور کار قرار دهند.

محمدی کشت دوم ازجمله پاچ باقلا و سبزیجات برگی و غده ای مانند شبدر و علوفه تریتریکاله را یکی دیگر از راه های افزایش درامد در اراضی شالی کاری دانست و گفت: بذر علوفه شبدر در استان تهیه شده و کشاورزان می توانند به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان